Aranżacja łazienki – niezbędne wyposażenie

Artykuł sponsorowany

Aranżacja łazienki w nowym mieszkaniu lub domu w dużej mierze zależy od jej wielkości. Niewielkie pomieszczenie bywają trudne do zagospodarowania pod względem logistycznym, ponieważ zmieszczenie w nich wszystkich potrzebnych elementów nie zawsze jest proste. Nie da się jednak zrezygnować z podstawowych mebli i armatury.

O czym pomyśleć w pierwszej kolejności?

Najważniejsza w łazience jest armatura, czyli: prysznic lub wanna, toaleta oraz umywalka. Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć, jest więc wybranie miejsca, w którym będziesz się kąpać. W małych łazienkach znacznie lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa z brodzikiem lub też zamontowana wprost na podłodze. W tym drugim przypadku warto zadbać o odpływ, który umożliwi Ci szybkie odprowadzanie wody spuszczanej podczas brania prysznica. Alternatywą dla kabiny może być wanna wyposażona w szklane parawany, umożliwiające korzystanie z niej zarówno jak z prysznica, jak w tradycyjny sposób. Warto jednak pamiętać, że wanna jest rozwiązaniem pasującym raczej do przestronnych wnętrz, w których nie będzie przytłaczająca. Następnym krokiem będzie zaplanowanie toalety oraz umywalki. Najważniejsze jest oczywiście zadbanie, by miski wc wiszące były zamontowane na odpowiedniej wysokości, a w przypadku umywalek szczególnie ważna jest komfortowa do ich używania głębokość.

Co z meblami?

Meble łazienkowe to najczęściej szafki, półki, komody i szuflady przeznaczone do przechowywania kosmetyków, detergentów, ręczników i zapasu papieru toaletowego. Wiele osób trzyma w łazience również kosze na pranie a nawet pralkę. Ta opcja jest jednak często niedostępna dla osób wynajmujących mieszkania z niewielkimi łazienkami. W jaki sposób poradzić sobie z takim problemem? Jednym z rozwiązań mogą być meble na wymiar łazienka wykonane przez stolarza, który uprzednio dokładnie zmierzy pomieszczenie i przygotuje odpowiedni projekt. W ten sposób zyskasz nie tylko piękne, dopasowane do Twoich potrzeb praktycznych i estetycznych meble, ale również maksymalnie wykorzystasz dostępne w łazience miejsce. Jeżeli jednak nie stać Cię na meble na wymiar, świetnym pomysłem będzie skorzystanie ze standardowej oferty sklepów. Ciekawą propozycję znajdziesz na przykład na stronie: https://meblem4.pl/. Pamiętaj, żeby zadbać o odpowiednią liczbę szafek i miejsca do przechowywania – w ten sposób Twoje życie z pewnością stanie się trochę bardziej komfortowe.

Przydatne rozwiązania

Niektóre dodatki, dekoracje czy meble nie są w łazience niezbędne, ale mogą zupełnie odmienić jej oblicze i sprawić, że z przeciętnego stanie się naprawdę estetycznym pomieszczeniem. Do takich elementów należy przede wszystkim oświetlenie. W łazienkach standardowo montuje się główne oświetlenie górne oraz kinkiety lub lampki przy lustrze, które mają ułatwiać na przykład nakładanie make-up’u czy oczyszczanie twarzy. Jeśli zależy Ci na tym, by w łazience dało się stworzyć romantyczny klimat, sprzyjający wspólnym kąpielom z partnerem albo relaksowi podczas domowego spa, postaraj się, by w łazience znalazł się jeszcze jeden typ oświetlenia – na przykład kinkiety dające ciepłe, delikatne światło.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.