Jak unowocześnić biurową kuchnię?

Artykuł sponsorowany

Pomieszczenia dla pracowników oraz tak zwane chill roomy są niezwykle ważnym elementem biura. A nieodłączną częścią tego typu przestrzeni jest kuchnia. Jak jednak zaaranżować? Dowiedz się jak urządzić nowoczesną kuchnię biurową.

Design i funkcjonalność

W przypadku kuchni biurowej ogromne znaczenie ma połączenie ciekawego designu ze sporą funkcjonalnością wnętrza. Postaw raczej na prosty i elegancki design, który będzie pasował do wystroju całego biura. Ważne jest także, aby wybrać takie elementy wyposażenia, które będą łatwe w czyszczeniu. Świetnie sprawdzą się duże płytki kuchenne, które stworzą swoisty efekt tafli na ścianach i podłodze. Ciekawym pomysłem może być również fototapeta. Postaw też na gładkie drewno i lakierowane elementy w przypadku mebli. Przy wybieraniu mebli i wszystkich potrzebnych akcesoriów pamiętaj także o elementach gtv  takich jak uchwyty do szuflad. W stylowej aranżacji kuchni ważną rolę odgrywają również dodatki. Możesz wybrać na przykład stylowe hokery w kontrastowym kolorze, misy na owoce czy inne drobiazgi, które dodadzą biurowej kuchni charakteru.

Jeśli chodzi o funkcjonalność biurowej kuchni, niezwykle ważne jest odpowiednie rozplanowanie stanowisk. Pamiętaj, że z kuchni w biurze korzysta na raz znacznie więcej osób niż z tej domowej. Dlatego też należy zadbać o wystarczająca ilość mikrofalówek, wygodną strefę zmywania, kosze na śmieci, a także długi stół, blat lub wyspę kuchenną, przy której wiele osób będzie mogło zjeść posiłek w czasie przerwy.

Sprzęty do biurowej kuchni

Oprócz ciekawego designu i funkcjonalnego rozplanowania, w biurowej kuchni niezwykle ważne są też różnego rodzaju sprzęty. W jakie należy przede wszystkim zainwestować? Jednym z ważniejszych urządzeń w jakimkolwiek pokoju socjalnym w biurze jest ekspres do kawy. Jest on tak ważny, ponieważ kawa nie tylko umili przerwę od pracy i doda energii, ale także jest świetnym powodem do integracji z resztą pracowników – a zgrany zespół, to efektywny zespół. W każdej kuchni powinna znaleźć się również mikrofala. Dzięki niej przygotowanie ciepłego posiłku będzie znacznie szybsze. Zadbaj także o zmywarkę, która ułatwi zachowanie czystości w kuchni. Przydatnym akcesorium, które dodatkowo jest bardzo ekologiczne, jest dzbanek filtrujący na wodę. Dzięki niemu Twoja biurowa kuchnia będzie nie tylko wygodna, ale też bardziej eko.

Zdj. główne: Mad Fish Digital/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.