Jak zostać spawaczem? Podstawowe informacje o zawodzie spawacza

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ponieważ zawód spawacza cieszy się sporym zainteresowaniem, wiele osób zastanawia się, jak nim zostać? Powodów popularności tej profesji jest wiele. Do najważniejszych można zaliczyć: atrakcyjne zarobki, rozmaite perspektywy rozwoju czy możliwość wyjazdu za granicę. Rynek pracy potrzebuje spawaczy – szczególnie osoby z doświadczeniem nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Dowiedz się, czy warto zostać spawaczem i jakich kwalifikacji wymaga się od kandydatów na to stanowisko?

Kto może zostać spawaczem?

Podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić, aby zostać zawodowym spawaczem jest osiągnięcie właściwego wieku, czyli 18. lat. Kolejny czynnik to wykształcenie. Choć w tym zawodzie wystarczy ukończenie szkoły zawodowej, warto ciągle się dokształcać i poszerzać swoje kompetencje.

Nie da się ukryć, że praca spawacza odbywa się w trudnych warunkach. Pomimo stosowania środków ostrożności, dobre zdrowie kandydata jest niezbędne w tym fachu. Istotne są także sprawne ręce umożliwiające obsługę narzędzi oraz dobry wzrok, który daje możliwość kontrolowania wykonywanych prac. Dobry spawacz jest także rozsądny, samodzielny, cierpliwy i odporny na długotrwałe zmęczenie.

Jak zdobyć zawód spawacza?

Poza wymaganym wykształceniem istotne jest także ukończenie odpowiednich kursów i zdobycie książeczki sprawcza. Zgodnie z obowiązującymi normami, jedynie osoby posiadające aktualne uprawnienia, mogą wykonywać prace spawalnicze. Takie szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej zakończonych egzaminem, podczas których uczysz się wybranej techniki spawania. Do najpopularniejszych metod należą:

  • spawanie metodą MIG;
  • spawanie metodą MAG;
  • spawanie metodą TIG;
  • spawanie łukowe elektrodą otuloną MMA;
  • spawanie plazmowe;
  • spawanie łukowe samoosłonowym drutem proszkowym;
  • spawanie w osłonie gazu obojętnego drutem proszkowym.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze spawaniem, nie musisz zdobywać od razu wszystkich certyfikatów. Najlepiej zacząć od podstawowych uprawnień i sukcesywnie je rozwijać.

Jak zostać spawaczem? - Pracuj za Granicą z InServ

Jakie możliwości zatrudnienia ma spawacz?

Jedną z głównych zalet pracy spawacza są właśnie duże możliwości zatrudnienia. Pracę znajdziesz wszędzie tam, gdzie łączy się elementy stalowe za pomocą technik spawalniczych, czyli w fabrykach, stoczniach, górnictwie, warsztatach samochodowych czy zakładach ślusarskich. Popyt na spawaczy obserwuje się nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dlaczego więc nie poznać innych kultur, a jednocześnie więcej zarabiać?

Praca za granicą spawacz

Gdzie warto wyjechać? Jednym z chętniej wybieranych państw są Niemcy. Na ich korzyść przemawiają wysokie zarobki, bliskość i możliwość rozwoju zawodowego. Czy wiesz, że w Polsce działają firmy budowlane specjalizujące się w pozyskiwaniu zleceń na tamtejszym rynku? Jedną z takich firm jest InServ. Jak to działa? Wystarczy, że telefonicznie lub za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej zgłosisz chęć do pracy. Następnie doświadczeni koordynatorzy znajdą ofertę zgodną z Twoim doświadczeniem i kwalifikacjami. Wyjechać możesz praktycznie od zaraz, bez obaw o formalności, którymi zajmują się pracownicy InServ. To jeden z najlepszych sposobów na bezpieczną i rozwijającą pracę za granicą.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy konieczna jest ekspertyza budowlana?
/
Kiedy konieczna jest ekspertyza budowlana?
Budujesz lub remontujesz dom? Dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczne będzie przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej.
Czy opłaca się przewalutować kredyty we frankach?
/
Czy opłaca się przewalutować kredyty we frankach?
Należysz do “frankowiczów” i zastanawiasz się, czy skorzystać z przewalutowania kredytu? Sprawdź, czy warto.
Jak się wykonuje dokumentację cen transferowych?
/
Jak się wykonuje dokumentację cen transferowych?
W tym artykule przyjrzymy się bliżej procesowi tworzenia dokumentacji cen transferowych oraz omówimy jej znaczenie dla przedsiębiorstw.