Te udogodnienia musisz wziąć pod uwagę przy budowie domu

Artykuł sponsorowany

Dom i jego budowa to dla wielu osób inwestycja na całe życie. Między innymi właśnie dlatego tak ważnym jest, żeby przy tym ważnym procesie, jakim jest budowa, wziąć pod uwagę wszystkie możliwe aspekty. Jeśli budujesz dom od podstaw, masz praktycznie całkowitą dowolność w wyborze udogodnień oraz nowoczesnych rozwiązań, jakie zastosujesz w swoim lokum. Skorzystaj z tej możliwości i wykorzystaj ją do maksimum, a my podpowiemy Ci, jakie ułatwienia warto wziąć pod uwagę przy budowie domu. 

Filtr do wody w kranie

Ekologia to bardzo ważny w tych czasach temat. Wiąże się ona także z wygodą. Dzięki zamontowaniu w baterii kuchennej filtra do wody możesz zapomnieć o taszczeniu ze sklepu ciężkich zgrzewek wody oraz o nie kończących się workach z plastikowymi butelkami. To nie tylko ochrona środowiska, ale i swojego kręgosłupa oraz zdrowia. Plastik, z którego wytwarzane są butelki na napoje, pod wpływem wysokich temperatur, w jakich trzymane są podczas transportu oraz w magazynie, oddają do wody toksyczne substancje oraz charakterystyczny smak. Na dłuższą metę picie wody butelkowanej może być niebezpieczne dla zdrowia. Woda filtrowana jest znacznie zdrowsza, o wiele tańsza (koszt tylko montażu filtra oraz jego okresowej wymiany) i przyjazna dla środowiska. Jeśli cenisz sobie zdrowie, wygodę i ekologię, postaw na filtr nakranowy. 

Piec na ekogroszek

Nie każda działka daje możliwość podpięcia domu pod miejski ciepłociąg. Sieć ciepłownicza to ogromne ułatwienie, jednak nie dla każdego jest ono dostępne. W takiej sytuacji największym udogodnieniem będzie montaż pieca na ekogroszek. Taki piec nie wymaga od użytkownika palenia, dorzucania opału czy wygaszania. W zupełności wystarczy, że regularnie lub w razie potrzeby będziesz dorzucać do pojemnika ekogroszek workowany. Dzięki temu nie będziesz zawracać sobie głowy ciągłym dokładaniem do pieca czy nocnymi wycieczkami do kotłowni. Opalanie ekogroszkiem to komfort najbardziej zbliżony do tego, jaki daje ciepłociąg. 

Dogodna lokalizacja

Ten argument może wydawać się trywialny, ale zanim zaczniesz budowę domu, zanim kupisz działkę budowlaną, sprawdź jej lokalizację. Zobacz, jakie są odległości do najbliższego sklepu, szkoły, urzędu, ośrodków kultury. Cena działki może być kusząca, ale zastanów się czym spowodowana jest atrakcyjna cena. Lokalizacja, w której będziesz mieszkać przez resztę, a przynajmniej ogromną część życia, jest bardzo ważna, a życie z dala od dyskontów spożywczych, kin, teatrów czy też miejsca pracy potrafi być niezwykle uciążliwe. 

Termoizolacja domu

Żaden sposób ogrzewania domu nie jest za darmo. Dzięki dobrej termoizolacji domu możesz nie tylko zapomnieć o nieefektywnych próbach ogrzania pomieszczeń zimą, lecz także o marnowaniu pieniędzy na większą ilość opału, niż jest konieczna. To inwestycja, która zwraca się już w kilka lat, a dom, który trzyma komfortową temperaturę w różnych warunkach pogodowych to wielki komfort dla domowników. Przy okazji dbania o komfort termiczny w domu, bardzo wygodnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji. Jeśli klimatyzator wydaje Ci się zbędny, w upalne dni, które latem niestety zdarzają się coraz częściej, podziękujesz sobie za to udogodnienie.

budowniczy
Photo by senivpetro from Freepik.com

Dom, który budujesz od podstaw, możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj jednak, że przy wielu z tych udogodnień budowa to moment, w którym możesz je zastosować bez dodatkowych kosztów. Wymiana pieca lub zmiana elewacji pod termoizolację to po zakończeniu budowy sporo dodatkowej pracy oraz możliwych komplikacji. 

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.