Wykańczamy mieszkanie w bloku – krok po kroku

Wykańczanie mieszkania w bloku to proces, który wymaga dużo pracy i zaangażowania. Jak krok po kroku można wykończyć mieszkanie w bloku? Od czego warto zacząć i jak się za to zabrać?

Przygotowanie powierzchni

Pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni mieszkania do remontu. Należy usunąć stare meble, drzwi i okna oraz przemyć wszystkie powierzchnie. W przypadku starszych budynków warto również sprawdzić stan instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Musimy przeprowadzić dokładne sprzątanie, podczas którego należy usunąć pył i brud. Jeśli na ścianach występują pęknięcia, ubytki lub wgniecenia, należy je wypełnić i wyrównać za pomocą specjalnych mas szpachlowych. 

Planowanie

Kiedy już mamy przygotowane mieszkanie, warto dokładnie zaplanować, jak ma wyglądać nowe wykończenie. Należy wybrać kolory, materiały i meble, które będą pasować do naszych potrzeb i stylu życia. Warto zaplanować również rozmieszczenie mebli i urządzeń, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Gdy nie mamy pomysłu, czasu lub odpowiedniego zmysłu estetycznego, dobrym rozwiązaniem może okazać się współpraca z projektantem wnętrz, który pomoże nam zaaranżować mieszkanie tak, aby było nie tylko ładne, ale także funkcjonalne.

Prace przygotowawcze

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie prac przygotowawczych. Należy wykonać podział pomieszczeń, zamontować nowe drzwi i okna oraz zainstalować nowe instalacje. W razie potrzeby, można wykonać również nową ścianę lub przesunąć istniejącą. Wszystko zależy od naszych preferencji. Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na przykład na połączenie kuchni z salonem, poprzez wyburzenie jednej ściany.

Wykończenie ścian i podłóg

Kiedy już mamy przygotowane pomieszczenia, możemy przystąpić do wykończenia ścian i podłóg. Warto wybrać odpowiednią farbę lub tapetę, która będzie pasować do stylu mieszkania. W przypadku podłóg można wybrać panele, płytki lub parkiet. Do małego mieszkania dobrym wyborem będą jasne kolory oraz naturalne materiały. Można na przykład zdecydować się na podłogę wykonaną z drewna.

Montaż mebli i urządzeń

Kiedy już mamy wykończone ściany i podłogi, możemy przystąpić do montażu mebli i urządzeń. Należy wybrać odpowiednie wyposażenie, które będzie pasować do stylu mieszkania i zapewni odpowiednią funkcjonalności. Należy zwrócić szczególną uwagę na dobór takich urządzenia, jak lodówka, kuchenka czy pralka.

Oświetlenie i dekoracje

Ostatnim etapem wykańczania mieszkania jest oświetlenie i dekoracje. Warto wybrać ciekawe oświetlenie, które będzie pasować do stylu mieszkania i zapewni odpowiednie warunki do pracy i wypoczynku. Dobrą opcją będzie także dodanie dekoracji typu zasłony, obrazy czy rośliny.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.