Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie mieszkania?

Miesięczne utrzymanie mieszkania jest dość wysokie. Niestety, wiele osób nie radzi sobie z powiększającymi się z roku na rok opłatami. Wiele zależy od miasta, jednak opłaty za media są podobne w wielu miastach w Polsce.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkania to około 25% wydatków, jakie posiada przeciętne gospodarstwo domowe. W kosztach utrzymania mieszkania są: media, w tym gaz ok. 30 zł na miesiąc, ale również Internet ok. 100 zł miesięcznie, prąd od 250 do nawet 300 zł miesięcznie, czynsz zależny od zużycia wody oraz metrażu mieszkania, a także opłaty dla administracji, np. za ogrzewanie. Czynsz w średniej wielkości mieście wynosi od 500 do około 1000 zł. Wszystkie opłaty związane z mieszkaniem pochłaniają najczęściej jedną pensję.

Zobacz także: Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty

W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, przez co ilość długu wygenerowanego przez osoby, które nie opłacają czynszu w wyznaczonym terminie, wzrosły o ponad 17 mln złotych. W KRD widnieją prawdziwe rekordzistki, których dług za nie płacenie czynszu wynosi milion złotych.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.