Jaki dzbanek do herbaty wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Herbata to obok kawy zdecydowanie najpopularniejszy napój na świecie. Gorący napar o brązowej czy słomkowej barwie pija się w większości krajów i kultur. Niektóre z nich, jak choćby Japonia, mają nawet własne rytuały przyrządzania i picia tego napoju.

Warto zainwestować w dobry dzbanek na herbatę

Odpowiednio przyrządzony napar herbaciany ma walory nie tylko smakowe, ale i zdrowotne. Żeby tego dokonać, potrzebny jest dobry dzbanek do parzenia herbaty. Napój nie bez powodu jest przyrządzany praktycznie na całym świecie, od bardzo dawna. Jest wiele odmian tej rośliny, które dają różne doznania smakowe. Znaczenie ma również temperatura parzenia herbacianych liści, która pozwala wydobyć inny smak i wartości odżywcze.

Najpopularniejsza jest czarna herbata, która powstaje w procesie fermentowania liści i jest to największa różnica między nią a herbatą zieloną, gdzie liście nie są poddawane fermentacji. Tę odmianę należy parzyć w niższej temperaturze, ma inny smak i właściwości.

Bez względu na temperaturę, do każdego parzenia potrzebny jest dobry dzbanek na herbatę, który powinien być wykonany z wytrzymałego materiału jak szkło, żeliwo, miedź czy porcelana oraz posiadać odpowiednią pojemność.

Czym różnią się poszczególne dzbanki na herbatę?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Sprawdź ofertę marki Duka, jeśli chcesz zobaczyć różnice między poszczególnymi rodzajami dzbanków. 

Najpopularniejsze są naczynia do herbaty z porcelany, szkła, żeliwa oraz miedzi. Dzbanek miedziany wyróżnia się wręcz doskonałą przewodnością cieplną, przez co szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło.

Takie dzbanki mają jednak problem z utrzymaniem ciepła przez dłuższy czas, poza tym dzbanek miedziany może mieć specyficzny, metaliczny posmak. Można też wybrać dzbanek żeliwny, ten materiał ma bardzo dobrą zdolność kumulowania ciepła, co sprawia, że zaparzona herbata pozostaje ciepła przez długi czas.

Żeliwny, miedziany, czy może szklany?

Dzbanek żeliwny jest bardzo wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia mechaniczne. Żeliwo powoli się nagrzewa i równie wolno oddaje temperaturę, przez co taki dzbanek długo utrzymuje ciepło.

Jednak to nie jedyne opcje, bardzo popularnym wyborem będzie też dzbanek na herbatę ze szkła. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco obserwować proces parzenia herbaty. Ponadto dzbanek do parzenia herbaty ze szkła jest najłatwiejszy w czyszczeniu.

W ofercie marki Duka znajdziesz wiele designerskich dzbanków na herbatę ze szkła, które można czyścić w zmywarce, co jest bardzo wygodne. Tym bardziej, jeśli wiesz, jak dużym problemem mogą być zacieki i osady z tego naparu.

Podsumowując, są różne dzbanki na herbatę, przy wyborze liczy się wzornictwo, materiał wykonania oraz pojemność. Spróbuj dopasować te czynniki do swoich indywidualnych potrzeb i zastanów się, na czym najbardziej ci zależy. W ten sposób znajdziesz dzbanek do herbaty dopasowany do twoich wymagań.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
/
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
Prowadzisz własny salon kosmetyczny i zastanawiasz się jak niewielkim kosztem poprawić jego wygląd, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług? Przedstawiamy kilka trików na udekorowanie przestrzeni w Twoim salonie niewielkim kosztem za jedyne sto złotych, które możesz uzyskać dzięki skorzystaniu z pożyczek ekspresowych!
Francuski deweloper planuje inwestycje w Polsce
/
Francuski deweloper planuje inwestycje w Polsce
Francuski deweloper planuje kolejne inwestycje w Polsce. Przeczytaj o osiedlach wybudowanych przez Bouygues Immobilier Polska.
Spawanie tigiem krok po kroku
/
Spawanie tigiem krok po kroku
Spawanie tigiem wymaga przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Warto w tym przypadku skorzystać z porad specjalistów, wówczas wiele prac spokojnie wykonamy samodzielnie.