Zabawki dla przedszkoli

Artykuł sponsorowany

Stoisz przed decyzją, w jakie zabawki zaopatrzyć przedszkole? Z czego najbardziej ucieszą się dzieci? Przygotowaliśmy trzy propozycje prawdziwych hitów. Zapoznaj się z nimi, ale wcześniej sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zakupu zabawek do przedszkoli. Najważniejsze informacje znajdziesz poniżej!

Czym powinny się charakteryzować zabawki dla przedszkoli?

Zabawki przeznaczone dla przedszkoli powinny być bezpieczne, czyli wykonane z nietoksycznych i trwałych materiałów, odporne na złamanie oraz pęknięcia, ale też bez ostrych krawędzi. Dostosuj też ich rodzaj do wieku dzieci, biorąc pod uwagę ich umiejętności motoryczne, poziom rozwoju oraz zainteresowania. Dobrze jest również, gdy zabawki mają wartość edukacyjną, wspomagając między innymi rozwój umiejętności motorycznych, kreatywności, rozwiązywania problemów, komunikacji, a także ucząc kształtów, kolorów, liczb czy liter. Dobrze też, by zabawki te zachęcały przedszkolaków do współpracy i interakcji z innymi, ale też do rozwijania swojej kreatywności i ekspresji.

Bestsellerowe zabawki dla przedszkoli – 3 propozycje

Czas na przedstawienie trzech hitów w kategorii zabawek dla przedszkoli, które wywołują uśmiech na wielu twarzach. Wymieniamy tutaj:

  • kulodrom dla dzieci – angażuje ich zmysły oraz umiejętności motoryczne. Składa się z serii połączonych torów, po których kule toczą się od góry do dołu, przekraczając przeszkody i wykonując zabawne ruchy. Dzieci mogą obserwować, jak kule poruszają się w dół, co uczy ich zasad przyczynowo-skutkowych, cierpliwości i koncentracji. Ponadto drewniany kulodrom może być dostosowywany i rozbudowywany, co pozwala dać się ponieść wyobraźni i rozwinąć zdolności konstrukcyjne;
  • remizę strażacką – pozwala dzieciom na odkrywanie świata zawodów, w tym pracy strażaków. Remiza strażacka zabawka składa się z budynku z miejscami na charakterystyczne czerwone wozy, z wyposażeniem strażackim oraz z figurkami strażaków. Przedszkolaki mogą się bawić w scenariusze ratownicze, ucząc się o odpowiedzialności, pracy zespołowej i o bezpieczeństwie. Remiza strażacka wspiera także rozwój wyobraźni oraz umiejętności komunikacyjnych dzieci, które muszą koordynować akcje ratownicze;
  • wóz strażacki dla dzieci – skoro była remiza, to nie może zabraknąć wspomnianego wozu strażackiego. To popularna zabawka, która nie tylko bawi, ale też uczy. Wóz strażacki dla dzieci może być wyposażony w ruchome elementy, na przykład drabinę, wąż czy sygnalizację świetlną, co pozwala na realistyczne odwzorowanie sytuacji ratowniczych. Dzieci uczą się, jak ważna jest rola strażaków w społeczeństwie, rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się współpracy i odpowiedzialności. Zabawkowy wóz może być również częścią większego zestawu, co daje jeszcze więcej możliwości zabawy i eksploracji.

Na które zabawki się zdecydujesz? Kulodrom, remizę, wóz strażacki czy wszystkie razem? Udanych zakupów!

Fot.: Cottonbro Studio/pexels.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.