Pierwszy w Polsce dom z dachem solarnym powstał w Łodzi

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej ekologiczny dach zawitał już do Polski. Zastępuje tradycyjne pokrycie i posiada dodatkowe korzyści. Zobacz, na czym polegają. 

Dach solarny w Polsce

Pierwszy w Polsce dach solarny powstał w Łodzi. Na to rozwiązanie zdecydował się Lech Kaniuk, łódzki przedsiębiorca i ekspert od innowacji. Po ponad 50 realizacjach w Szwecji przyszedł czas na rewolucyjny dach w Polsce. Nie widać na nim odstających paneli fotowoltaicznych – dzięki czemu zyskuje estetyka. Właściciele dachów z panelami skarżyli się na nierówny widok i różnicę w poziomach. W tej przełomowej metodzie nie będzie już takich problemów. Fotowoltaika tworzy całą powierzchnię dachu, nawet tak spadzistego i skomplikowanego jak ten w Łodzi. Ponadto ten sposób produkuje prąd ze słońca bez dodatkowych instalacji. Brzmi jak marzenie? To podobno najbardziej opłacalne rozwiązanie ekologiczne, jakie do tej pory ktokolwiek wymyślił. Dach w stolicy województwa łódzkiego ma powierzchnię 218 m2 i produkuje rocznie 19 000 kWh ekologicznej energii elektrycznej. To znacznie więcej niż tradycyjna instalacja fotowoltaiczna zamontowana tylko na części dachu. Inwestor może uzyskać oszczędności rzędu 15 000 zł rocznie. Szacuje się, że po 30 latach SunRoof, bo o tej metodzie mowa, może sfinansować nawet większość inwestycji w domu.

>> Zobacz też: Ekologiczny dom – czy warto inwestować w panele słoneczne?

Czym charakteryzuje się dach solarny SunRoof?

W firmie SunRoof opracowany został najbardziej wydajny i najbardziej ekologiczny dach solarny. Zastanawiasz się, dlaczego jest taki odkrywczy? U podstaw działalności firmy leży przyspieszenie przejścia świata na odnawialne źródła energii. Cel to zastąpienie wszystkich dachów dachami solarnymi – zapewni to ekologiczną przyszłość. Dachy mają produkować cały prąd, który potrzebny jest do zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców globu. Debiut dachu SunRoof miał miejsce w Szwecji w 2013 roku. Oparty został na wyprzedzającej dotychczasowe możliwości technologii solarnej, wysokiej jakości i szwedzkim designie. Dzięki temu powstał funkcjonalny, chroniący, izolujący, wentylujący i wytwarzający energię elektryczną dach. Wszystko w jednym. Dodatkowo jego konstrukcja jest prosta, lekka i łatwa w montażu. Dopasowane panele i listwy perfekcyjnie komponują się w jedną całość i zapewniają maksymalną elegancję. Gonty słoneczne lub płytki słoneczne, czyli fotowoltaika zintegrowana z budynkiem, naśladują wygląd zwykłych produktów dachowych. Jednak zamiast zwykłego materiału, którego się dzisiaj używa, mamy panele słoneczne generujące prąd dla naszego domu. Nie trzeba budować wszystkich warstw dachu, żeby później kłaść na nim panele. Jest to duże ułatwienie. Światowej klasy zespół projektowy prowadzi prace nad zaawansowaną technologią oraz testuje jeszcze lepsze i nowsze rozwiązania.

Ile kosztuje dach SunRoof?

Orientacyjnie mówi się, że 100 m2 dachu może produkować około 15 tys. kWh. Przeciętny dom w Polsce zużywa obecnie około 5 tys. kWh. Wyprodukowany nadmiar mógłby posłużyć Ci do ładowania samochodu elektrycznego lub ogrzewania domu prądem samodzielnie wygenerowanym. Koszt instalacji takiego dachu to 600 zł za m2. W Polsce wytwarzanie energii odbywa się przede wszystkim w elektrowniach i elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym i brunatnym. Zasoby tych i innych surowców kopalnych są jednak ograniczone, a ich wykorzystanie uciążliwe dla środowiska. Może warto pomyśleć o ekologii i rozważyć dach SunRoof?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu
/
Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu
Wiele osób uważa folię aluminiową za niezastąpiony artykuł kuchenny. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób używać jej prawidłowo oraz jakie – poza kuchennymi – ma ona zastosowania.
Nowe mieszkania Warszawa- czy to dobry pomysł na inwestycję?
/
Nowe mieszkania Warszawa- czy to dobry pomysł na inwestycję?
Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w dość "chwiejnych" czasach, jeśli chodzi o inwestowanie. Z pewnością wiele osób zauważyło znaczące wahania na giełdzie czy spadek wartości niektórych aktywów. W efekcie inwestorzy mają dość trudny orzech do zgryzienia.
Co warto wiedzieć o projektowaniu wnętrz?
/
Co warto wiedzieć o projektowaniu wnętrz?
Projektowanie wnętrz to dziedzina, w której specjaliści zajmują się tworzeniem funkcjonalnych i estetycznych aranżacji przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy użytkowych. Wiedza i doświadczenie projektantów pozwalają im na stworzenie unikalnych rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.