Czym dezynfekować biuro?

Artykuł sponsorowany

Zachowanie czystości w biurze oraz jego dezynfekcja mają ogromne znaczenie dla komfortu pracy wszystkich pracowników. Jak jednak zrobić to prawidłowo? Podpowiadamy, jak należy dezynfekować powierzchnie biurowe oraz czym to zrobić.

Miejsca i przedmioty w biurze, które należy dezynfekować

W powierzchniach biurowych jest wiele miejsc oraz przedmiotów, o które należy regularnie dezynfekować. O których z nich trzeba przede wszystkim pamiętać? 

Jednym z elementów biurowego wyposażenia, który wymagają częstej i dokładnej dezynfekcji, są klawiatury komputerowe. W dzisiejszych czasach są to najmocniej eksploatowane przedmioty w biurach, a ponadto często z jednej klawiatury korzysta wiele osób. Należy również pamiętać, że wielu pracowników ma tendencję do spożywania posiłków lub przekąsek przy biurku, dlatego też dezynfekcja tej powierzchni jest wyjątkowo ważna. Dezynfekując klawiaturę, pamiętaj również o dezynfekcji myszki komputerowej. 

Myśląc o dezynfekcji powierzchni biurowej, należy także pamiętać o dezynfekcji akcesoriów biurowych. Ważna jest zwłaszcza dezynfekcja wszystkich rzeczy, które często przekazywane są z rąk do rąk, na przykład nożyczki, zszywacze oraz długopisy.

Pamiętaj także o dezynfekcji samych miejsc pracy. Czyste i zdezynfekowane biurko oraz krzesło oznacza bezpieczeństwo pracowników, a także większy komfort pracy.

Czym dezynfekować powierzchnie biurowe?

Aby mieć pewność, że wszystkie przestrzenie oraz akcesoria biurowe są prawidłowo zdezynfekowane, należy także pamiętać o wyborze prawidłowych metod oraz środków do dezynfekcji. Najpopularniejsze są bez wątpienia środki dezynfekujące w płynie. Wystarczy rozpylić je nad daną przestrzenią lub przetrzeć przestrzeń nasączonym papierem. Możesz także zdecydować się na specjalne chusteczki oraz ściereczki do dezynfekcji, które genialnie sprawdzą się w przypadku mniejszych przedmiotów. Wszystkie potrzebne środki do dezynfekcji Twojej powierzchni biurowej znajdziesz na stronie https://rcmedical.pl/

Ciekawym i bardzo skutecznym sposobem dezynfekcji powierzchni jest również UV-C. Jest to dezynfekcja przeprowadzona z wykorzystaniem promieniowania ultrafioletowego typu C. Promieniowanie to ma właściwości biobójcze, dzięki czemu jest ono bardzo skutecznym sposobem dezynfekowania. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowo wykorzystywane promieniowanie może być niebezpieczne dla ludzi, dlatego też jeśli zdecydujesz się na tę formę dezynfekcji, koniecznie zatrudnij profesjonalną firmę oraz przestrzegaj wszystkich procedur.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.