Hotele na sprzedaż. Trudny czas branży hotelarskiej

Od roku branża hotelarska przeżywa kryzys związany z pandemią i restrykcjami przez nią wprowadzanymi. Hotele na sprzedaż są ciekawą formą inwestycji, lecz wielu inwestorów wstrzymuje się z podjęciem ostatecznej decyzji do końca pandemii. Jakie jest zainteresowanie takimi nieruchomościami? Jakie są najciekawsze hotele do sprzedaży?

Trudny czas branży hotelarskiej

Od 8 maja hotele są otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym z maksymalnym obłożeniem 50%. W związku z obostrzeniami w hotelach zamknięte są restauracje. Usługi gastronomiczne są świadczone jako forma jedzenia na dowóz lub serwowanie posiłków w pokoju.

Sytuacja w branży hotelarskiej wygląda bardzo kiepsko, choć wielu właścicieli mówi o niewielkiej poprawie. Hotelarze bardzo dotkliwie odczuwają brak klientów korporacyjnych oraz indywidualnych. Coraz więcej inwestorów bardzo ostrożnie podchodzi do tej formy lokowania pieniędzy.

Czy jest duże zainteresowanie nieruchomościami?

Pandemia trwa. Hotelarze dopiero niedawno mogli ponownie otworzyć hotele, lecz nie wiadomo, na jak długo. W ofertach wielu biur nieruchomości pojawiają się hotele na sprzedaż. Choć wielu inwestorów podchodzi bardzo ostrożnie do tego typu inwestycji, to jest to świetny czas dla inwestorów, którzy dysponują odpowiednim budżetem i chcą wyremontować nieruchomość. Ci, którzy chcą zakupić taką nieruchomość, mają w czym wybierać.

10 najciekawszych ofert sprzedaży hoteli

1. Hotel z restauracją w Rewie

Hotel z restauracją położoną w malowniczym miejscu, bezpośrednio nad brzegiem morza. Został wybudowany w 2014 roku. W hotelu znajduje się część restauracyjna, wypożyczalnia sprzętu oraz 15 apartamentów, które są gotowe do aranżacji. Cena to 5,5 mln złotych.

2. Hotel przy plaży w Sopocie

Hotel znajduje się przy plaży w jednej z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – Sopocie. W hotelu znajduje się strefa SPA, nowoczesna sala konferencyjna, piękny ogród, bar i lobby. Hotel jest bardzo nowoczesny – został zaprojektowany przez najlepszych architektów. Nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Cena to 39,9 mln złotych.

3. Hotel SPA w Jastrzębiej Górze

Hotel SPA ma 85 miejsc noclegowych oraz 6 gabinetów masażu, nowoczesną salę gimnastyczną, 10 gabinetów zabiegowych, salę restauracyjną. W hotelu znajdują się również gabinety do zabiegów wodnych. Cena to 9,9 mln złotych.

4. Miejski hotel w Sopocie

Hotel znajdujący się w centrum Sopotu. Dysponuje 43 miejscami noclegowymi, 3 salami sąsiadującymi ze sobą (mogą pomieścić jednocześnie 150 osób). W hotelu znajduje się również Pub oraz 8 gabinetów SPA. Cena to 14 mln złotych.

5. Hotel w okolicy Nadarzyna

Nowoczesny budynek wzniesiony w 2011 roku. Składa się z 19 pokoi z łazienkami. Miejsce jest bardzo malownicze. Cena to 6 mln złotych.

Warszawa
Photo by Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

6. Hotel w Gdańsku

Hotel położony w Przejazdowie, na trasie łączącej centrum Gdańska z obwodnicą na Warszawę. Nowoczesny hotel wybudowany w 2009 roku. Sprzedawany jest z całym wyposażeniem. W hotelu znajdują się 44 pokoje oraz 4 sale konferencyjno-restauracyjne. Cena to 11,9 mln złotych.

7. Hotel nad jeziorem Kierskim w Poznaniu

Hotel w Poznaniu położony nad malowniczym jeziorem Kierskim. Na terenie hotelu znajduje się piaszczysta linia brzegowa, która zachęca do wypoczynku. W budynku znajduje 26 pokoi oraz 2 sale restauracyjne. Cena to 15,745 mln złotych.

8. Zabytkowy dwór w Osowcu

Zabytkowy dwór z 1860 roku. Do dworu należy zabytkowy park. Piękne miejsce z niepowtarzalnym klimatem. Cena to 4,7 mln złotych.

9. Hotel nad zalewem wiślanym

Hotel w idealnym miejscu na prowadzenie rentownego biznesu. Wybudowany na początku lat 70. XX wieku. W pierwszej dekadzie 2000 roku przeszedł gruntowny remont. Obiekt jest cały czas użytkowany i na bieżąco remontowany. W 2018 roku w 23 pokojach została zamontowana klimatyzacja. Cena to 5,95 mln złotych.

>> Zobacz też: Hotele z miast regionalnych wrócą do formy szybciej

10. Nowoczesny hotel w Warszawie

Obiekt wybudowany w 2008 roku. Składa się z 23 pokoi z łazienkami, sali restauracyjnej i konferencyjnej. W całym budynku jest klimatyzacja oraz alarm. Cena to 6,9 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.