Konserwacja Techniczna Budynków. Co to takiego i na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Konserwacja Techniczna Budynków jest niezbędna nie tylko w starych, lecz również w nowych budynkach. Czym jest i jaki zakres prac obejmuje?

Czym jest Konserwacja Techniczna Budynków?

Konserwacja Techniczna Budynków najczęściej jest procesem, który przedłuża zachowanie wszystkich walorów estetycznych i funkcjonalnych budynku. Wykonuje się ją, aby nie występowały problemy z dachem, instalacjami oraz systemem przeciwpożarowym.

Wszystkie prace związane z Konserwacją Techniczną Budynków nie wymagają zgłoszeń ani pozwoleń, jeśli nie są przeprowadzane w obiektach pod ochroną.

Konserwacja instalacji technicznych jako jeden z elementów Konserwacji Technicznej Budynków

Sprawne i bezpieczne instalacje zapewniają prawidłowe użytkowanie każdej nieruchomości. Niestety nawet precyzyjny i fachowy montaż instalacji nie zapewni prawidłowego jej funkcjonowania przez dłuższy czas. Dlatego niezbędna jest regularna konserwacja techniczna instalacji, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie całej nieruchomości. Bardzo często konserwacja obejmuje m.in. takie prace jak:

  • konserwacje instalacji gazowej,
  • konserwacje instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • konserwacje systemu przeciwpożarowego.
serwisant z pogotowania energetycznego
Photo by minervastudio, from: Freepik.com

Konserwacja Techniczna Nieruchomości

Konserwacja Techniczna Nieruchomości jest czymś więcej niż remont. Prace konserwacyjne mają zachować budynek w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym. Bieżąca konserwacja poprawia stan techniczny nieruchomości, dzięki czemu zużywanie się budynku jest mniejsze.

Najpopularniejszymi czynnościami podczas konserwacji technicznej nieruchomości są m.in. zabezpieczenie dachów, oczyszczanie budynków, odgrzybianie. Jeśli Konserwacja Techniczna Nieruchomości dotyczy zabytków, musi być wykonywana zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Konserwacja Techniczna Budynków w 3 krokach

Określenie zadań podczas Konserwacji Technicznej Budynków

Wydaje się, że Konserwacja Techniczna Budynków dotyczy tylko starych budynków. Niestety nowo wybudowane nieruchomości nie są wolne od wad wykonawczych i bardzo często ważna jest ich regularna konserwacja. Dlatego od początku warto określić zakres prac.

Wybranie tylko firm z doświadczeniem

Do konserwacji należy wybierać tylko firmy mające doświadczenie na rynku. Dzięki temu jakość przeprowadzonych prac będzie wysoka. Warto wynająć firmę z polecenia – jest to gwarancja dobrze wykonanej pracy.

>> Zobacz też: Dach dwuspadowy krok po kroku

Podpisanie umowy z firmą wykonawczą

Gdy firma do wykonania projektu zostanie już wybrana, to należy podpisać z nią umowę, w której zostanie określony dokładny zakres prac. Umowa jest podstawą prawną do dochodzenia roszczeń, jeśli któraś ze stron się z niej nie wywiąże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Montaż zlewozmywaka jednokomorowego – krok po kroku
/
Montaż zlewozmywaka jednokomorowego – krok po kroku
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak samemu zainstalować zlewozmywak jednokomorowy. Krok za krokiem prowadzimy Cię przez cały proces, gwarantując Twoje bezpieczeństwo i satysfakcję z gotowego produktu.
Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty
/
Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty
Jeszcze w tym roku wzrosną opłaty za energię elektryczną. Dlaczego zapłacimy więcej za prąd? Więcej, czyli ile?
Poliwęglan lity: Wielofunkcyjny materiał na miarę XXI wieku
/
Poliwęglan lity: Wielofunkcyjny materiał na miarę XXI wieku
Poliwęglan lity to wielofunkcyjny materiał o niezwykłych właściwościach. Odkryj jego zastosowania w przemyśle, architekturze i motoryzacji.