Jakie cechy powinno mieć dobre biurko?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biurko to dla wielu osób miejsce pracy czy nauki. Ludzie pracujący w trybie siedzącym oraz uczniowie spędzają siedząc za biurkiem naprawdę sporo czasu. To, jak dopasowane i wygodne będzie biurko, wpływa nie tylko na komfort pracy, lecz także na zdrowie kręgosłupa i prawidłową postawę. Podpowiadamy, jakie powinno być biurko.   

Odpowiednia wysokość    

Dla zdrowia kręgosłupa oraz chronienia prawidłowej postawy, biurko musi być odpowiednio dopasowane do wzrostu osoby, która z niego korzysta. Długotrwałe i regularne przebywanie w niezdrowej pozycji może trwale zmienić kształt i ułożenie kręgosłupa, co wpływa na bóle pleców, a także zwyrodnienia w układzie kostno-stawowym. Biurka powinny być dopasowywane indywidualnie do użytkownika, aby mogły zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo podczas pracy. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, w dopasowaniu wysokości blatu do wzrostu różnych użytkowników pomóc może regulowane biurko elektryczne lub fotel z regulacją wysokości. W ten sposób z tego samego biurka może korzystać praktycznie cała rodzina.  

Duża powierzchnia    

Praca z domu to jednocześnie udogodnienie i wyzwanie. Meble do biura są tworzone przede wszystkim z myślą o przestrzeni biurowej, a nie prywatnych domach i gabinetach, dlatego często okazuje się, że trudno jest zaaranżować miejsce do pracy, które zapewni taki sam komfort, co praca z firmy. W przypadku biurka do pracy niezwykle ważna jest jego powierzchnia. Powinno być ono wystarczająco duże, aby umożliwić bezproblemowe rozstawienie sprzętu do pracy, potrzebnych materiałów, a najlepiej, by obok tego zmieścił się jeszcze kubek z kawą. Na dużym blacie możesz komfortowo pracować, zmieniać ułożenie sprzętów, a nawet robić kilka rzeczy na raz. Idealne do pracy, zwłaszcza w branży IT, choć nie tylko, będzie biurko, które pozwoli na rozstawienie co najmniej dwóch monitorów do komputera, klawiatury i myszki. Dzięki takiej aranżacji można znacząco ułatwić i przyspieszyć wykonywanie powierzonych w pracy zadań.   

Funkcjonalność   

Małe przestrzenie nie rozpieszczają swoich lokatorów, dlatego w małym mieszkaniu należy szukać rozwiązań wielofunkcyjnych i oszczędzających miejsce. Biurka narożne to idealne rozwiązanie do małych gabinetów czy do kącika biurowego w kawalerce. Doskonale dopasowują się do przestrzeni, w której są ustawione, a dzięki poziomowej konstrukcji pozwalają na przechowywanie wielu potrzebnych rzeczy pod ręką, bez konieczności ustawiania obok szafki czy komody. Takie biurko z dopasowanym krzesłem może właściwie samo w sobie pełnić funkcję mini biura. Szafki ustawione w bocznej części biurka sprawdzą się do przechowywania dokumentów czy materiałów pomocniczych do pracy, ale jeśli nie potrzebujesz takich rzeczy w swoim domowym biurze, możesz równie dobrze trzymać tam elektronikę, AGD czy kosmetyki. Narożne biurka mają jeszcze jedną zaletę – są duże, ale zajmują mało miejsca. Ich powierzchnia użytkowa jest naprawdę imponująca, ale ze względu na to, że biurko składa się z dwóch segmentów, bez problemu można je zmieścić nawet w niewielkim pokoju. Jest to doskonałe rozwiązanie na przykład do pokoju dziecięcego, w którym musi być miejsce nie tylko do nauki, lecz także do odpoczynku i zabawy. 

Fot.: Arthur Lambillotte/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik obsługi i utrzymania akcesoriów kuchennych dla restauratorów
/
Poradnik obsługi i utrzymania akcesoriów kuchennych dla restauratorów
Odkryj praktyczne wskazówki dotyczące odpowiedniej obsługi i utrzymania akcesoriów kuchennych, które zapewnią doskonałą jakość serwowanych potraw i dłuższą żywotność sprzętu.
Jak skutecznie negocjować podział majątku po rozwodzie?
/
Jak skutecznie negocjować podział majątku po rozwodzie?
Zrozum, jak skutecznie negocjować podział majątku po rozwodzie, aby zminimalizować stres i zabezpieczyć swoją przyszłość finansową.
Jak technologia skanowania 3D zmienia podejście do inwentaryzacji budynków: przegląd kosztów i korzyści
/
Jak technologia skanowania 3D zmienia podejście do inwentaryzacji budynków: przegląd kosztów i korzyści
Przekształcająca branżę budowlaną, technologia skanowania 3D rewolucjonizuje sposób prowadzenia inwentaryzacji budynków. Poznaj główne koszty i korzyści tego rozwiązania w naszym artykule.