Jakie zabezpieczenia warto zamontować w biurze?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie wyobrażamy sobie domu bez sprawnego systemu antywłamaniowego oraz innego rodzaju zabezpieczeń. Czy jednak podobne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo sprawdzą się także w biurze? Podpowiadamy, jakie zabezpieczenia warto zamontować w miejscu pracy.

Czujniki ruchu, alarmy antywłamaniowe, czy inne systemy bezpieczeństwa są bardzo przydatne nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w biurach. Dowiedz się, jakie technologiczne rozwiązania wybrać, jako zabezpieczenie Twojego miejsca pracy. 

Alarm oraz monitoring

Bez względu na to, czy Twoje biuro jest niewielkie, czy mieści się w ogromnym biurowcu, koniecznie powinien znaleźć się w nim system alarmowy oraz monitoring. Jest to absolutna podstawa, jeśli chodzi o zabezpieczenia do biura. Alarm ostrzeże bowiem o próbie wtargnięcia do budynku lub do konkretnych jego pomieszczeń. Ponadto widoczny system alarmowy w firmie może zniechęcić potencjalnego włamywacza. Warto także zadbać o sprawny monitoring, ponieważ pozwoli on na zapis obrazu w przypadku wtargnięcia lub zniszczenia mienia. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie znaleźć sprawcę czynu. Warto jednak obie te formy stosować jednocześnie, ponieważ wzajemnie się one uzupełniają.

Czujnik ruchu

Dodatkowym zabezpieczeniem idealnym do biura, które znacznie wspomoże tradycyjny system alarmowy i monitoring, jest czujnik ruchu, na przykład taki jak czujka PIR. Dzięki temu urządzeniu wykryty zostanie każdy ruch i aktywność w określonym zasięgu. Takie rozwiązanie opiera się technologiach takich jak ultradźwięki, fale podczerwone lub mikrofale.

Taki czujnik możesz umieścić na ścianie lub suficie biura, najlepiej w okolicach wejścia oraz istotnych miejsc w środku. Wtedy czujnik będzie automatycznie włączał oświetlenie, gdy tylko ktoś pojawi się przy drzwiach. Ponadto możesz zintegrować swój czujnik z systemem alarmowym – po włączeniu systemu, gdy tylko czujnik wychwyci ruch na danym obszarze, uruchomi się alarm.

A jak konkretnie działa taki czujnik PIR? Reaguje on na promieniowanie w paśmie dalekiej podczerwieni i jednocześnie wykrywa zmiany promieniowania cieplnego. Oznacza to więc, że wejście człowieka na określony obszar działania czujnika będzie wykryte i zarejestrowane jako zmiana promieniowania cieplnego. 

Zamki elektroniczne do drzwi

Jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem warto także zamontować specjalistyczne zamki elektroniczne do drzwi. Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Taki zamek elektroniczny jest bowiem bardzo trudny do otwarcia z zewnątrz. Jest to także świetne rozwiązanie do biur, w których drzwi są otwierane bardzo często.  

Czujnik dymu

Biuro warto zabezpieczyć nie tylko przed kradzieżą i włamaniem, ale także przed innymi przykrymi incydentami takimi jak na przykład pożar w budynku. Dzięki takiemu urządzeniu nawet najmniejszy dym zostanie od razu wykryty oraz włączy się alarm pożarowy. Umożliwi to szybką ewakuację oraz zapobiegnie rozprzestrzenianiu się ognia. Pamiętaj także, że jedną z pierwszych oznak pożaru jest nie tylko dym, ale także gwałtowny wzrost temperatury w pomieszczeniu, dlatego też warto wybrać czujnik, który wykryje także to.

Zdj. główne: Israel Andrade/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować dom do sprzedaży, aby przyciągnąć kupujących?
/
Jak przygotować dom do sprzedaży, aby przyciągnąć kupujących?
Przygotuj swój dom do sprzedaży, zwracając uwagę na szczegóły, które mogą przyciągnąć potencjalnych kupujących. Dowiedz się, jak profesjonalnie przygotować nieruchomość i zwiększyć jej atrakcyjność.
Obsługa prawna przedsiębiorców – jakich spraw może dotyczyć?
/
Obsługa prawna przedsiębiorców – jakich spraw może dotyczyć?
Obsługa prawna przedsiębiorców to nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy ona szerokiego spektrum spraw, począwszy od kwestii związanych z rejestracją firmy, poprzez zagadnienia związane z prawem pracy, podatkami, aż po sporządzanie umów handlowych i negocjacje z kontrahentami.
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
/
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
O jakie aspekty zadbać, kiedy urządzasz salę konferencyjną? Doradzamy!