Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Góry kojarzone są przede wszystkim z męczącym zdobywaniem szczytów, lecz Tatry Słowackie oferują turystom dużo innych atrakcji m.in. baseny termalne i stoki narciarskie. Atrakcje turystyczne Tatr Słowackich przyciągają zagranicznych inwestorów jak magnes.

Apartamenty na Słowacji to dochodowy interes?

Apartamenty są jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w Tatrach Słowackich. Takie nieruchomości znajdują się tuż za polską granicą, dlatego wielu Polaków korzysta z tego typu rozwiązania i kupuje apartamenty na wynajem.

Wyższy zwrot inwestycji dzięki atrakcjom turystycznym?

Tatry Słowackie są świetnym miejscem do odpoczynku dla fanów górskich wędrówek i jazdy na nartach. Turystów przyciągają do nich jak magnes aquaparki z wodami termalnymi. Najbardziej popularna jest Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu dzięki podzieleniu strefy basenowej na dwie części: letnią i całoroczną. W tym aquaparku znajduje się m.in. 14 basenów i 30 zjeżdżalni wodnych.

Apartamenty przyciągają polskich inwestorów

Właściciel słowackiego biura nieruchomości Rellox stwierdził, że w 2020 roku wzrosło o 38% zainteresowanie Polaków apartamentami na Słowacji. Największą popularnością cieszą się nieruchomości w miejscowościach: Lipotowski Mikułasz, Lipotowski Jan i Donovaly.

>> Przeczytaj także: Nowy hotel powstanie w Zakopanem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Folia grzewcza na podczerwień, a wzrost cen energii – czy to się opłaca?
/
Folia grzewcza na podczerwień, a wzrost cen energii – czy to się opłaca?
Poszukiwania najlepszych form ogrzewania to zadanie niełatwe, zwłaszcza dlatego, że bardzo dynamicznie zmienia się sytuacja na rynku.
Jak znaleźć odpowiedniego radcę prawnego: Wskazówki i porady
/
Jak znaleźć odpowiedniego radcę prawnego: Wskazówki i porady
Radca prawny to profesjonalista, który pomaga klientom w rozwiązywaniu problemów prawnych i udziela porad w zakresie prawa.
Sprzedaż mieszkania przez agencję nieruchomości — co warto wiedzieć?
/
Sprzedaż mieszkania przez agencję nieruchomości — co warto wiedzieć?
Samodzielna sprzedaż mieszkania potrafi być problematyczna i dlatego w niektórych sytuacjach lepiej jest skorzystać z usług agencji nieruchomości. Dowiedz się, kiedy przyda Ci się wsparcie pośrednika.