Urząd skarbowy chce przyspieszyć egzekucję należności

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Fiskus szybciej ściągnie długi podatników. Wszystko dzięki projektowi nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zobacz, czego dotyczy nowy zapis prawny.

Ministerstwo Finansów opublikowało poprawki ustawy. Obecnie obowiązująca ordynacja działa od 1967 roku i nie współgra ze współczesnymi realiami. O jakich należnościach jest mowa w tym akcie prawnym? Otóż chodzi o zobowiązania dotyczące: nieruchomości, ruchomości, majątku wspólnego małżonków, długów z pensji i wynagrodzenia chorobowego oraz innych zaległych podatków. Nowe przepisy mają pomóc w usprawnieniu pracy wierzyciela i organu egzekucyjnego. Resort planuje także uprościć etap wszczęcia postępowania wykonawczego oraz rozszerzyć zakres informacji przekazywanych przez dłużnika do urzędu. Celem tego jest szybsze i skuteczniejsze prowadzenie całego procesu administracyjnego. Kolejnym opisanym punktem jest regulacja sposobu publikowania obwieszczenia o licytacji nieruchomości, opisu i oszacowania nieruchomości. Rząd planuje przyjąć nowelizację w I kwartale 2021 roku.

Przeczytaj także: Na czym polega egzekucja z nieruchomości?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokale do wynajęcia. Jak znaleźć najkorzystniejszą opcję?
/
Lokale do wynajęcia. Jak znaleźć najkorzystniejszą opcję?
Chcesz wynająć lokal dla swojej firmy? Przeczytaj czym warto kierować się podczas jego wybierania.
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
/
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
O jakie aspekty zadbać, kiedy urządzasz salę konferencyjną? Doradzamy!
Jakie zabezpieczenia warto zamontować w biurze?
/
Jakie zabezpieczenia warto zamontować w biurze?
Bezpieczeństwo biura jest niezwykle istotne. Dowiedz się więc, jakie technologie pomogą Ci w zabezpieczeniu go przed włamaniami i innymi przykrymi incydentami.