Urząd skarbowy chce przyspieszyć egzekucję należności

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Fiskus szybciej ściągnie długi podatników. Wszystko dzięki projektowi nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zobacz, czego dotyczy nowy zapis prawny.

Ministerstwo Finansów opublikowało poprawki ustawy. Obecnie obowiązująca ordynacja działa od 1967 roku i nie współgra ze współczesnymi realiami. O jakich należnościach jest mowa w tym akcie prawnym? Otóż chodzi o zobowiązania dotyczące: nieruchomości, ruchomości, majątku wspólnego małżonków, długów z pensji i wynagrodzenia chorobowego oraz innych zaległych podatków. Nowe przepisy mają pomóc w usprawnieniu pracy wierzyciela i organu egzekucyjnego. Resort planuje także uprościć etap wszczęcia postępowania wykonawczego oraz rozszerzyć zakres informacji przekazywanych przez dłużnika do urzędu. Celem tego jest szybsze i skuteczniejsze prowadzenie całego procesu administracyjnego. Kolejnym opisanym punktem jest regulacja sposobu publikowania obwieszczenia o licytacji nieruchomości, opisu i oszacowania nieruchomości. Rząd planuje przyjąć nowelizację w I kwartale 2021 roku.

Przeczytaj także: Na czym polega egzekucja z nieruchomości?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto może wieszać kamery w bloku?
/
Kto może wieszać kamery w bloku?
Martwisz się o bezpieczeństwo swoje lub domowników? Zastanawiasz się, czy możesz legalnie zawiesić kamerę w bloku? Sprawdź!
Mieszkanie w kamienicy – plusy i minusy
/
Mieszkanie w kamienicy – plusy i minusy
Chcesz kupić mieszkania? Zastanawiasz się, czy warto kupić takie, które znajduje się w kamienicy? Sprawdź!
Łazienka dla seniora – w co powinna być wyposażona?
/
Łazienka dla seniora – w co powinna być wyposażona?
Łazienka powinna być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas urządzania łazienki seniora. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aranżując łazienkę odpowiadającą na potrzeby osób starszych.