Urząd skarbowy chce przyspieszyć egzekucję należności

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Fiskus szybciej ściągnie długi podatników. Wszystko dzięki projektowi nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Zobacz, czego dotyczy nowy zapis prawny.

Ministerstwo Finansów opublikowało poprawki ustawy. Obecnie obowiązująca ordynacja działa od 1967 roku i nie współgra ze współczesnymi realiami. O jakich należnościach jest mowa w tym akcie prawnym? Otóż chodzi o zobowiązania dotyczące: nieruchomości, ruchomości, majątku wspólnego małżonków, długów z pensji i wynagrodzenia chorobowego oraz innych zaległych podatków. Nowe przepisy mają pomóc w usprawnieniu pracy wierzyciela i organu egzekucyjnego. Resort planuje także uprościć etap wszczęcia postępowania wykonawczego oraz rozszerzyć zakres informacji przekazywanych przez dłużnika do urzędu. Celem tego jest szybsze i skuteczniejsze prowadzenie całego procesu administracyjnego. Kolejnym opisanym punktem jest regulacja sposobu publikowania obwieszczenia o licytacji nieruchomości, opisu i oszacowania nieruchomości. Rząd planuje przyjąć nowelizację w I kwartale 2021 roku.

Przeczytaj także: Na czym polega egzekucja z nieruchomości?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odprowadzić wodę z wykopu?
/
Jak odprowadzić wodę z wykopu?
W trakcie budowy domu, ogrodu czy innych obiektów często konieczne jest wykopanie długiego i głębokiego rowu. Wykop ten może być niezbędny do ułożenia fundamentów, układania rur czy wykonania innych prac. Po zakończeniu prac konieczne jest jednak odpowiednie odprowadzenie wody, która może się tam zebrać. W przeciwnym razie mogą pojawić się poważne problemy, takie jak zalanie wykopu czy podmokłe tereny wokół niego. W tym artykule przedstawimy kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci odprowadzić wodę z wykopu.
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
/
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
Zastanawiasz się, jak pandemia odbiła się na sektorze targów branżowych i turystyce? Dowiedz się, co na ten temat sądzą eksperci i czy po wakacjach konferencje i targi wrócą do normy!
Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem? Sprawdzamy!
/
Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem? Sprawdzamy!
Wiele osób zastanawiając się, w co zainwestować pieniądze, rozważa kupno mieszkania na wynajem. Czy faktycznie jest to opłacalne? I jak rozważnie podejść do sprawy, by nie stracić pieniędzy?