Obrazy jako sposób na dekorację różnych wnętrz

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obrazy to ponadczasowy sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji w domu. Jednak jak wybrać idealny obraz? Podpowiadamy, czym należy się kierować podczas wyboru sztuki, aby obraz stał się prawdziwą dekoracją każdego z wnętrz w Twoim domu. 

Sztuka to doskonały sposób na dekorację wnętrza. Nie tylko zadowala nasze zmysły estetyczne, ale także wprowadza w stan kontemplacji. Wybór idealnego obrazu do mieszkania może być jednak trudny. Czym więc warto się kierować?

Jak wybrać obraz?

Zastanawiasz się, jak wybrać idealny obraz do swojego wnętrza? Przede wszystkim powinieneś pamiętać o kilku najważniejszych aspektach.

Pierwszym z nich jest decyzja, czy wolisz obraz w ramie, czy na płótnie. Obrazy w ramie mają bez wątpienia bardziej klasyczny charakter. Rama jest też dodatkiem, który połączy obraz z resztą aranżacji. Obrazy na płótnie są natomiast bardziej nowoczesne i lekkie. 

Należy także dobrać obraz do stylistyki wnętrza. Ważne jest, aby obraz wpasowywał się w styl, dzięki czemu całość aranżacji będzie wyglądała harmonijnie i estetycznie. Pamiętaj, że każde wnętrze jest inne, dlatego też w jednym lepiej będą wyglądały Beksiński obrazy, w innym Dwurnik obrazy, a w jeszcze innym Salvador Dali obrazy

Przestrzeń dla obrazu

Należy pamiętać, że dla całej aranżacji ważne jest nie tylko to, jaki obraz wybierzesz, ale także gdzie go umiejscowisz. Jak zrobić to naprawdę dobrze?

Przede wszystkim zwróć uwagę na przestrzeń. Obraz powinny mieć bardzo rozważnie dobrane towarzystwo – kiedy będą powieszone w otoczeniu wielu innych dekoracji i dodatków, całkowicie się zgubią. Nie powinny jednak wisieć całkowicie same, ponieważ aranżacja będzie wyglądała nienaturalnie i mało estetycznie.

Obraz nie może być też powieszony za nisko ani za wysoko. Jak więc wybrać idealne miejsce na obraz? Możesz umieścić go na przykład na wysokości oczu, ewentualnie odrobinę wyżej, w odpowiedniej odległości od innych dekoracji.

Gdzie znaleźć obrazy do domu?

Pojawia się także pytanie: gdzie szukać obrazów do domu? Miejsc jest kilka. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów jest zakup obrazu poprzez różnego rodzaju aukcje dzieł sztuki. Możesz postawić na te tradycyjne, które odbywają się stacjonarnie w domach aukcyjnych, lub bardzo popularne obecnie aukcje online. 

Innym sposobem na zakup jest bezpośredni kontakt z artystą. Często artyści mają swoje strony internetowe lub media społecznościowe, w których pokazują swoje prace. W ten sposób możesz kupić namalowany już obraz lub zamówić obraz, który zostanie namalowany na Twoje życzenie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ivan Samkov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?
/
Kto może skorzystać z wakacji kredytowych?
Zastanawiasz się, czy skorzystać z wakacji kredytowych? Sprawdź, czy masz do tego prawo!
Jak wybrać idealny kosz z kwiatami na specjalne okazje?
/
Jak wybrać idealny kosz z kwiatami na specjalne okazje?
Wybór idealnego kosza z kwiatami to nie lada wyzwanie - nasze porady pomogą ci podjąć decyzję na specjalne okazje. Znajdziesz tu inspiracje do stworzenia wyjątkowego prezentu.
Afiliacyjny marketing – to musisz wiedzieć!
/
Afiliacyjny marketing – to musisz wiedzieć!
Co to jest marketing afiliacyjny? Jakie ma zalety? Najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule!