Duża kuchnia z wyspą – praktyczne rozwiązania aranżacyjne

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Uwielbiasz gotować? Spraw, żeby Twoja kuchnia była prawdziwym królestwem dla kucharza! Dzięki optymalnej aranżacji możesz  wyciągnąć z niej maksimum możliwości – tak, aby zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków oraz autonomiczne strefy zmywania, suszenia czy rozkładania zakupów.

Wyspa w kuchni

Jednym z popularnych rozwiązań aranżacyjnych do kuchni jest w ostatnich czasach wyspa kuchenna – czyli wolnostojąca, wyposażona w przeróżne elementy konstrukcja, do której masz dostęp z każdej strony. Wyspa może zawierać zarówno blaty robocze, jak i zlewozmywak, szafki do przechowywania, niewielką lodówkę, barek czy kuchenkę. Możliwości jej aranżacji są niemal nieograniczone, dlatego tak dobrze przyjęła się w nowoczesnych mieszkaniach. Czy jest jednak praktyczna? Czy na dłuższą metę opłaca się umieszczać ją w kuchni?

Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które może naprawdę dobrze się sprawdzić, jeżeli zostanie mądrze wykorzystane. Przede wszystkim jest ona bardzo estetyczna i optycznie powiększa ona pomieszczenie, w którym się znajduje – mimo, że zajmuje dość dużo miejsca. Dostęp ze wszystkich stron sprawia, że wyspa jest świetnym miejscem do wspólnego przygotowywania posiłków, a także pozwala na zamontowanie w niej dużej ilości szuflad i szafek. Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest w kuchni taka dodatkowa przestrzeń do magazynowania. Innymi zaletami wyspy są także możliwość wydzielenia różnych stref w kuchni czy oddzielenia aneksu kuchennego od salonu. Tak jak wspominaliśmy, wyspę kuchenną możesz bez ograniczeń zaaranżować zgodnie ze swoimi potrzebami – na przykład instalując w niej płytę grzewczą czy zlewozmywak. Jeśli chodzi o tę ostatnią propozycję, ciekawe oferty kuchennych zlewów znajdziesz na stronie: taniezlewozmywaki.pl.

Ograniczenia, o których warto pamiętać

Jeżeli zdecydujesz się na wyposażenie swojej kuchni w wyspę, warto pamiętać o kilku ograniczeniach związanych z taką aranżacją. Przede wszystkim istotne jest zachowanie odpowiednich odległości – minimum 90 centymetrów od szafek kuchennych. Optymalna jednak byłaby przestrzeń około 110 lub 120 centymetrów, jeżeli tylko możesz sobie na to pozwolić. Kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć, jest sam rozmiar wyspy. Im większa kuchnia, tym większą wyspę możesz zainstalować. Warto przy tym brać pod uwagę również koszty. Zamontowanie dużej, funkcjonalnej wyspy oraz doprowadzenie do niej rur i odpływów może Cię kosztować tyle, co mała kuchnia – to co prawda zwiększy wartość domu lub mieszkania, ale narazi Cię również na koszty. Musisz więc dobrze oszacować, jaką cenę jesteś w stanie zapłacić.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
/
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Przeczytaj, czym się kierować, wybierając tę formę finansowania
Lokale robotnicze – jakie standardy powinny spełniać?
/
Lokale robotnicze – jakie standardy powinny spełniać?
Zaaranżowanie pomieszczeń socjalnych oraz kwater pracowniczych leży po stronie pracodawcy. Dowiedz się więc, jak zrobić w nowatorski sposób.
Białe certyfikaty – co to jest i komu przysługują?
/
Białe certyfikaty – co to jest i komu przysługują?
Efektywność energetyczna to coraz popularniejszy temat. Pojęcie białych certyfikatów właśnie ich dotyczy. Sprawdź, jak uzyskać taki certyfikat.