Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie mieszkania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miesięczne utrzymanie mieszkania jest dość wysokie. Niestety, wiele osób nie radzi sobie z powiększającymi się z roku na rok opłatami. Wiele zależy od miasta, jednak opłaty za media są podobne w wielu miastach w Polsce.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkania to około 25% wydatków, jakie posiada przeciętne gospodarstwo domowe. W kosztach utrzymania mieszkania są: media, w tym gaz ok. 30 zł na miesiąc, ale również Internet ok. 100 zł miesięcznie, prąd od 250 do nawet 300 zł miesięcznie, czynsz zależny od zużycia wody oraz metrażu mieszkania, a także opłaty dla administracji, np. za ogrzewanie. Czynsz w średniej wielkości mieście wynosi od 500 do około 1000 zł. Wszystkie opłaty związane z mieszkaniem pochłaniają najczęściej jedną pensję.

Zobacz także: Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty

W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, przez co ilość długu wygenerowanego przez osoby, które nie opłacają czynszu w wyznaczonym terminie, wzrosły o ponad 17 mln złotych. W KRD widnieją prawdziwe rekordzistki, których dług za nie płacenie czynszu wynosi milion złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinno wyglądać dbanie o higienę w salonie tatuażu?
/
Jak powinno wyglądać dbanie o higienę w salonie tatuażu?
Chcesz mieć tatuaż, ale nie wiesz, czego szukać w salonach tatuatorów? Podpowiadamy, jak powinna wyglądać higiena w studiu tatuażu.
Jak nowoczesne fotele pikowane wpływają na styl i atmosferę Twojego domu?
/
Jak nowoczesne fotele pikowane wpływają na styl i atmosferę Twojego domu?
Porozmawiajmy o wpływie nowoczesnych foteli pikowanych na atmosferę i wystrój Twojego domu. Dowiedz się, jak te unikalne meble mogą zmienić Twój dom, dając mu charakter i elegancję.
Obsługa prawna dużej firmy – jak to wygląda od środka?
/
Obsługa prawna dużej firmy – jak to wygląda od środka?
Obsługa prawna dużej firmy to skomplikowany proces, który wymaga wysokiego poziomu profesjonalizmu, organizacji i doskonałej znajomości prawa.