Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie mieszkania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miesięczne utrzymanie mieszkania jest dość wysokie. Niestety, wiele osób nie radzi sobie z powiększającymi się z roku na rok opłatami. Wiele zależy od miasta, jednak opłaty za media są podobne w wielu miastach w Polsce.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkania to około 25% wydatków, jakie posiada przeciętne gospodarstwo domowe. W kosztach utrzymania mieszkania są: media, w tym gaz ok. 30 zł na miesiąc, ale również Internet ok. 100 zł miesięcznie, prąd od 250 do nawet 300 zł miesięcznie, czynsz zależny od zużycia wody oraz metrażu mieszkania, a także opłaty dla administracji, np. za ogrzewanie. Czynsz w średniej wielkości mieście wynosi od 500 do około 1000 zł. Wszystkie opłaty związane z mieszkaniem pochłaniają najczęściej jedną pensję.

Zobacz także: Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty

W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, przez co ilość długu wygenerowanego przez osoby, które nie opłacają czynszu w wyznaczonym terminie, wzrosły o ponad 17 mln złotych. W KRD widnieją prawdziwe rekordzistki, których dług za nie płacenie czynszu wynosi milion złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
/
Kredyt gotówkowy. Jaki wybrać?
Chcesz wziąć kredyt gotówkowy? Przeczytaj, czym się kierować, wybierając tę formę finansowania
Nowoczesne urządzenia dla gospodarstw rolnych
/
Nowoczesne urządzenia dla gospodarstw rolnych
Rolnictwo i prowadzenie własnego gospodarstwa to niełatwa praca, która wymaga ogromnego wysiłku, by była rzeczywiście dochodowa. Zobacz, jakie nowoczesne urządzenia zwiększają produktywność gospodarstwa.
Sklep z akcesoriami meblowymi online – co można w nim znaleźć?
/
Sklep z akcesoriami meblowymi online – co można w nim znaleźć?
Sklepy z akcesoriami meblowymi online oferują szeroki wybór produktów, które umożliwiają personalizację, odnowienie i usprawnienie mebli w naszych domach, biurach czy ogrodach.