Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W 2021 roku wzrośnie cena energii elektrycznej. Nawet jeśli prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie zaakceptuje proponowanych podwyżek, rachunki wzrosną. Jest to związane z nową opłatą. Co to za ustawa i jaki ma wpływ na Twoje rachunki?

Od nowego roku zacznie być pobierana ustawa mocowa. Jej wysokość będzie uzależniona od stopnia zużycia. Gospodarstwa domowe będą obciążone dodatkową, stałą opłatą raz na miesiąc. Przykładowo rodzina 2+2 zużywa rocznie około 2800 kWh. Zapłacą więc oni miesięcznie więcej o 9,19 zł, co w ciągu roku daje kwotę 110,28 zł. W przedsiębiorstwach należność będzie pobierana za każdą zużytą kWh w dni robocze od godziny 7:00 do 21:00. Nowy akt prawny ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i brak przerw w dostawie prądu w każdej lokalizacji. Uzyskany dochód przeznaczony zostanie na utrzymanie wymaganych rezerw mocy, wynagrodzenia dla uczestników rynku mocy, czyli głównie elektrowni oraz ich modernizację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie pozbyć się gryzoni – sprawdzone metody i produkty
/
Jak skutecznie pozbyć się gryzoni – sprawdzone metody i produkty
Poznaj skuteczne techniki zwalczania gryzoni i sprawdzone produkty potrzebne każdemu, kto chce chronić swój dom przed tym nieproszonymi gośćmi.
Schody strychowe teleskopowe. Kiedy się sprawdzą?
/
Schody strychowe teleskopowe. Kiedy się sprawdzą?
Nie możesz dłużej patrzeć na niewykorzystaną przestrzeń na strychu? Zwiększ atrakcyjność budynku, zdecyduj się na schody teleskopowe i skorzystaj z dodatkowego miejsca do przechowywania.
Wpływ pandemii COVID-19 na działalność galerii handlowych
/
Wpływ pandemii COVID-19 na działalność galerii handlowych
Pandemia odbiła się negatywnie na całej polskiej gospodarce. Przeczytaj o wpływie COVID-19 na działalność galerii handlowych.