Rachunki za prąd pójdą w górę. Sprawdzamy ile podrożeją opłaty

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W 2021 roku wzrośnie cena energii elektrycznej. Nawet jeśli prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie zaakceptuje proponowanych podwyżek, rachunki wzrosną. Jest to związane z nową opłatą. Co to za ustawa i jaki ma wpływ na Twoje rachunki?

Od nowego roku zacznie być pobierana ustawa mocowa. Jej wysokość będzie uzależniona od stopnia zużycia. Gospodarstwa domowe będą obciążone dodatkową, stałą opłatą raz na miesiąc. Przykładowo rodzina 2+2 zużywa rocznie około 2800 kWh. Zapłacą więc oni miesięcznie więcej o 9,19 zł, co w ciągu roku daje kwotę 110,28 zł. W przedsiębiorstwach należność będzie pobierana za każdą zużytą kWh w dni robocze od godziny 7:00 do 21:00. Nowy akt prawny ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i brak przerw w dostawie prądu w każdej lokalizacji. Uzyskany dochód przeznaczony zostanie na utrzymanie wymaganych rezerw mocy, wynagrodzenia dla uczestników rynku mocy, czyli głównie elektrowni oraz ich modernizację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wzrost cen mieszkań. Warszawa wciąż liderem
/
Wzrost cen mieszkań. Warszawa wciąż liderem
Odnotowano wzrost cen na rynku mieszkaniowym. Rekordowe ceny za metr w Warszawie. Analitycy prognozują dalsze podwyżki.
Lokata na nowe środki – na czym polega i czy warto ją założyć?
/
Lokata na nowe środki – na czym polega i czy warto ją założyć?
Chcesz pomnożyć oszczędności i stoisz przed wyborem korzystnego produktu bankowego? Lokata na nowe środki może być odpowiedzią na twoje oczekiwania. Dowiedz się, na czym polega i sprawdź, jakich zysków możesz się spodziewać.
Jak wybrać idealny fotel do salonu? Przegląd najważniejszych kryteriów na podstawie oferty MebleMWM
/
Jak wybrać idealny fotel do salonu? Przegląd najważniejszych kryteriów na podstawie oferty MebleMWM
Odkryj, jak wybrać idealny fotel do salonu, badając najważniejsze kryteria na podstawie oferty MebleMWM. Sprawdź fakty, które pomogą Ci podjąć najkorzystniejszą decyzję.