Do kiedy trzeba zapłacić podatek za mieszkanie, dom lub grunt?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Maksymalna wysokość tej opłaty jest określona przez Ministra Finansów, ale o tym, ile rzeczywiście wyniesie, decydują już samorządy. Czy wiesz, że termin płatności jest uzależniony od wysokości opłaty?

Do uiszczenia podatku są zobowiązani nie tylko właściciele domów, mieszkań i gruntów, ale także garażów. Górna granica podatku od nieruchomości zmienia się każdego roku w zależności od tego, jaki będzie wskaźnik cen za towary i usługi w pierwszym półroczu. Ponieważ w 2020 roku inflacja była równa 3,9 proc. – o tyle ta granica zostanie podniesiona. Jeśli opłata nie przekroczyła 100 złotych, należy ją wnieść w terminie do 15 marca bez możliwości rozłożenia jej na raty. Cztery raty przysługują osobom, które zapłacą większą kwotę. Będą miały czas kolejno do: 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Pieniądze można przelać na konto, przekazać w kasie gminy lub inkasentowi – osobie upoważnionej przez gminę.

Zdj. główne: Lukasz Radziejewski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 pytań do dewelopera przed zakupem mieszkania
/
5 pytań do dewelopera przed zakupem mieszkania
Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych życiowych inwestycji. Warto być pewnym, że podejmuje się dobrą decyzję. Zobacz, o co koniecznie zapytać dewelopera przed zakupem!
Lampy wiszące w łazience – jak wybrać idealną?
/
Lampy wiszące w łazience – jak wybrać idealną?
Kiedy warto się na nie zdecydować i jak wybrać produkt, by poprawić funkcjonalność przestrzeni? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.
Jak wybrać odpowiednią lampę sufitową do twojego mieszkania?
/
Jak wybrać odpowiednią lampę sufitową do twojego mieszkania?
Poradnik krok po kroku do wyboru najlepszej lampy sufitowej do twojego mieszkania. Odkryj, co musisz wziąć pod uwagę, od stylu po oświetlenie i montaż.