Hurtowy zakup mieszkań – jakie zmiany szykuje rząd?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, zapowiada zmiany dotyczące hurtowego zakupu mieszkań. Mają one dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i spółek kapitałowych.

Czy zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tej kadencji?

Choć sam minister podkreśla wagę ustawy, nie wiadomo czy uda się ją wprowadzić jeszcze w tej kadencji. Jak sam wspomina, ma na to wpływ przede wszystkim branża deweloperska, z którą rząd pozostaje w ciągłym dialogu. Sam termin wprowadzenia ustawy w życie ma również znaczenie m.in. ze względu na planowany bezpieczny kredyt na 2%, który znacznie zwiększy popyt na nieruchomości.

Początkowe rozwiązania zakładały, że podmiot, który posiada już pięć mieszkań będzie mógł zainwestować w jedno dodatkowe lokum rocznie. Wówczas każdy kolejny zakup wiązałby się z wyższym 6% podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Niemniej sam Buda podkreśla, że przygotowywana jest druga, nieco zmieniona, wersja ustawy.

Zdjęcie główne: Tierra Mallorca/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Osłony na duże przeszklenia okienne
/
Osłony na duże przeszklenia okienne
Oto osłony okienne, które są dopasowane do potrzeb współczesnych klientów.
W tych wnętrzach warto zawiesić obrazy
/
W tych wnętrzach warto zawiesić obrazy
Zastanawiasz się, w jaki sposób ozdobić swoje mieszkanie, aby nadać mu indywidualnego charakteru? Podpowiadamy, jak udekorować sypialnię, salon oraz kuchnię przy pomocy obrazów.
Śmieci w lesie. Zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci
/
Śmieci w lesie. Zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci
Minister środowiska przygotował projekt, który obejmuje wyższe kary za śmiecenie w lesie. Sprawdź, co zakłada nowy projekt.