Hurtowy zakup mieszkań – jakie zmiany szykuje rząd?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, zapowiada zmiany dotyczące hurtowego zakupu mieszkań. Mają one dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i spółek kapitałowych.

Czy zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tej kadencji?

Choć sam minister podkreśla wagę ustawy, nie wiadomo czy uda się ją wprowadzić jeszcze w tej kadencji. Jak sam wspomina, ma na to wpływ przede wszystkim branża deweloperska, z którą rząd pozostaje w ciągłym dialogu. Sam termin wprowadzenia ustawy w życie ma również znaczenie m.in. ze względu na planowany bezpieczny kredyt na 2%, który znacznie zwiększy popyt na nieruchomości.

Początkowe rozwiązania zakładały, że podmiot, który posiada już pięć mieszkań będzie mógł zainwestować w jedno dodatkowe lokum rocznie. Wówczas każdy kolejny zakup wiązałby się z wyższym 6% podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Niemniej sam Buda podkreśla, że przygotowywana jest druga, nieco zmieniona, wersja ustawy.

Zdjęcie główne: Tierra Mallorca/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie mieszkanie dla rodziny 2+1?
/
Jakie mieszkanie dla rodziny 2+1?
Chcesz kupić mieszkanie dla swojej trzyosobowej rodziny? Przekonaj się, jakie rozwiązania będą najlepsze dla różnych układów rodzinnych.
Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu
/
Zastosowania folii aluminiowej w codziennym życiu
Wiele osób uważa folię aluminiową za niezastąpiony artykuł kuchenny. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób używać jej prawidłowo oraz jakie – poza kuchennymi – ma ona zastosowania.
Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?
/
Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?
Chcesz mieć swój apartament w Tatrach? Przeczytaj, dlaczego opłaca się inwestować w nieruchomości na Słowacji.