Praktyczne wskazówki dotyczące urządzenia małej kuchni

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mała kuchnia wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań i przemyślanych sposobów aranżacyjnych. Wyzwaniem staje się maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy! 

Kuchnia to przestrzeń służąca często jako miejsce, zarówno do sporządzania, jak i spożywania posiłków. Ograniczony metraż stanowi punkt zapalny dla domowników pragnących pomieścić poszczególne części wyposażenia. Jakie zestawy mebli kuchennych sprawdzą się w wielofunkcyjnej kuchni? Jak zorganizować pomieszczenie, by spełniało swoje wymagania? Sprawdźmy!

Wykorzystaj przestrzeń ściany 

Zainstaluj półki wiszące lub uchwyt na przyprawy, w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępna przestrzeń na ścianach. Możesz także zamontować haczyki bądź wieszaki, celem zawieszenia garnków, patelni i innych akcesoriów kuchennych. 

Zainwestuj w praktyczne urządzenia

Zdecyduj się na zakup wielofunkcyjnego sprzętu, m.in. mikrofalówki z funkcją grillowania, tostera z miejscem na przechowywanie chleba czy deski do krojenia z wbudowanym pojemnikiem na odpadki. Zaoszczędzisz wiele miejsca, a tym samym zachowasz ponadczasowy, modny minimalizm. 

Zagospodaruj każdą przestrzeń 

Jeśli masz jakąś niewykorzystaną wnękę bądź zakątek w kuchni, możesz zamontować w nim małą wyspę kuchenną, dodatkową półkę bądź inne ulokować inne, mniejsze meble kuchenne

Zastanów się, w jaki sposób kształt pomieszczenia determinuje wybór poszczególnych części wyposażenia Twojej kuchni. Być może najlepszą opcją będzie inwestycja w meble kuchenne narożne do małej kuchni

Wykorzystaj przestrzeń na drzwiach. Zamontuj wieszaki na ręczniki, aby zminimalizować liczbę zbędnych akcesoriów kuchennych. 

Zorganizuj przestrzeń w szafkach 

Organizery do szuflad i szafek to strzał w dziesiątkę w mniejszych kuchniach. Za ich sprawą utrzymasz porządek, zwiększysz dostępną przestrzeń i przede wszystkim zaoszczędzisz miejsce w innych meblach. Dobrym pomysłem może okazać się zakup stojaków na talerze, dzięki którym będziesz mieć naczynia tuż pod ręką. 

Dobre oświetlenie to podstawa

Światło potrafi zdziałać cuda. Prawidłowo oświetlona kuchnia wydaje się większa i bardziej przestronna, dlatego zadaniem, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć będzie montaż plafonu oraz doświetlenie szafek. To działanie optycznie powiększy użytkowaną przez Ciebie przestrzeń. 

Przechowuj rzadziej używane przedmioty w innych pomieszczeniach 

Ograniczona przestrzeń w kuchni wymaga podjęcia decyzji o przeniesieniu części wyposażenia w inne miejsce. Rzadziej używane przedmioty, takie jak większe garnki czy naczynia, ulokuj w innych pomieszczeniach, np. w spiżarni czy szafce w przedpokoju. 

Kluczem do urządzenia małej, wielofunkcyjnej kuchni jest umiejętne wykorzystanie każdej, dostępnej przestrzeni oraz utrzymanie porządku. Zanim podejmiesz się urządzania tej domowej przestrzeni, rozplanuj, co i gdzie chcesz ulokować, dokonaj pomiarów i przeanalizuj dostępne na rynku opcje. 

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
/
Lokale usługowe od dewelopera – co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić lokal użytkowy? Zastanawiasz się, czy skorzystać z oferty dewelopera? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę
Zabawki dla przedszkoli
/
Zabawki dla przedszkoli
Musisz kupić zabawki dla przedszkoli? Nie zastanawiaj się dłużej, tylko zapoznaj z naszymi hitowymi propozycjami. Sprawdź, o jakich mowa!
Dom na zgłoszenie tańszy od kawalerki
/
Dom na zgłoszenie tańszy od kawalerki
Czy to możliwe, aby dom był tańszy od kawalerki? Poznaj niezwykłą historię 5-osobowej rodziny z Krakowa, która postanowiła zamieszkać w domu na zgłoszenie, który ma 35 m2 w podstawie!