Właściciel działki. Jak go znaleźć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podjęliśmy decyzję o budowie domu, konieczne jest znalezienie odpowiedniej działki, gdzie go wzniesiemy. Często jest tak, że szukamy jej w interesujących nas lokalizacjach poprzez ogłoszenia. Czasem zdarza się jednak tak, że przejeżdżając obok jakiejś lokalizacji, czujemy, że to nasze miejsce na ziemi. Nie wiemy jednak, czy dana działka jest na sprzedaż, ani kto jest jej właścicielem. Co pomoże nam w jego znalezieniu?

Jak znaleźć właściciela działki?

Najprostszym i najszybszym sposobem jest zapytanie osób mieszkających obok, czy nie znają właściciela. Dobrym miejscem na szukanie informacji jest również pobliski sklep czy lokalny pośrednik nieruchomości. Czasem jednak te zabiegi, nie dadzą nam satysfakcjonującej odpowiedzi, co wtedy? Zawsze aktualne i oficjalne dane dotyczące właściciela gruntu możemy sprawdzić w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez starostę powiatowego lub prezydenta miasta. Drugą opcją jest księga wieczysta adekwatna do danej nieruchomości. Dostęp do obu rejestrów jest jawny, więc otrzymanie informacji o właścicielu konkretnej działki jest możliwe. Niestety te dwie drogi nie należą do najprostszych i nie zawsze są skuteczne, dlatego polecamy zapytać o działkę sąsiadów lub zostawić u nich kontakt do nas. W przypadku kiedy nie uda nam się nawiązać kontaktu z właścicielem, chyba warto poszukać innej, dostępnej  od ręki działki.

Photo by Pixabay from Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera?
/
Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera?
Kupiłeś mieszkanie od dewelopera? Przeczytaj, jak je wykończyć.
Optymalizacja procesu sprzedaży nieruchomości: Strategie i techniki dla większej efektywności
/
Optymalizacja procesu sprzedaży nieruchomości: Strategie i techniki dla większej efektywności
Pomagamy zwiększyć efektywność procesu sprzedaży nieruchomości poprzez zastosowanie sprawdzonych strategii i technik optymalizacji.
Prawo medyczne jako kluczowa wiedza dla każdego. Dlaczego warto je znać?
/
Prawo medyczne jako kluczowa wiedza dla każdego. Dlaczego warto je znać?
Prawo medyczne stanowi zbiór przepisów i zasad regulujących stosunek pomiędzy sferą medyczną a prawem. Wiedza na ten temat jest niezwykle istotna zarówno dla pracowników służby zdrowia, pacjentów, jak i dla społeczeństwa jako całości. Warto zatem poznać jego aspekty i znaczenie. Niniejszy artykuł przybliży czytelnikowi tematykę prawa medycznego oraz wskaże, dlaczego warto zdobyć wiedzę w tym obszarze.