Właściciel działki. Jak go znaleźć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podjęliśmy decyzję o budowie domu, konieczne jest znalezienie odpowiedniej działki, gdzie go wzniesiemy. Często jest tak, że szukamy jej w interesujących nas lokalizacjach poprzez ogłoszenia. Czasem zdarza się jednak tak, że przejeżdżając obok jakiejś lokalizacji, czujemy, że to nasze miejsce na ziemi. Nie wiemy jednak, czy dana działka jest na sprzedaż, ani kto jest jej właścicielem. Co pomoże nam w jego znalezieniu?

Jak znaleźć właściciela działki?

Najprostszym i najszybszym sposobem jest zapytanie osób mieszkających obok, czy nie znają właściciela. Dobrym miejscem na szukanie informacji jest również pobliski sklep czy lokalny pośrednik nieruchomości. Czasem jednak te zabiegi, nie dadzą nam satysfakcjonującej odpowiedzi, co wtedy? Zawsze aktualne i oficjalne dane dotyczące właściciela gruntu możemy sprawdzić w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez starostę powiatowego lub prezydenta miasta. Drugą opcją jest księga wieczysta adekwatna do danej nieruchomości. Dostęp do obu rejestrów jest jawny, więc otrzymanie informacji o właścicielu konkretnej działki jest możliwe. Niestety te dwie drogi nie należą do najprostszych i nie zawsze są skuteczne, dlatego polecamy zapytać o działkę sąsiadów lub zostawić u nich kontakt do nas. W przypadku kiedy nie uda nam się nawiązać kontaktu z właścicielem, chyba warto poszukać innej, dostępnej  od ręki działki.

Photo by Pixabay from Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny długopis dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
/
Jak wybrać idealny długopis dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
Zakup odpowiedniego długopisu dla dziecka może być kluczowy dla jego rozwoju pisarskiego. Dowiedz się jakie cechy powinien posiadać idealny długopis dla Twojego malucha.
Cena ofertowa podczas sprzedaży domu. Jak ją ustalić?
/
Cena ofertowa podczas sprzedaży domu. Jak ją ustalić?
Chcesz sprzedać dom? Przeczytaj, czym należy się kierować podczas określania ceny ofertowej nieruchomości.
Młyny Gdańskie już w sprzedaży
/
Młyny Gdańskie już w sprzedaży
Apartamenty premium inwestycji Młyny Gdańskie są już w sprzedaży! Zobacz, czym charakteryzuje się ta wyjątkowa inwestycja.