Nowoczesne fotele – atrakcyjny design i wysoka funkcjonalność

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Fotel to jeden z najbardziej oczywistych mebli, o jakich myślimy w czasie urządzania salonu. To właśnie w fotelu wygodnie rozsiądziesz się, aby zażyć odrobiny relaksu po wyczerpującym dniu, poczytać książkę, obejrzeć dobry film i delektować się kubkiem pysznej i aromatycznej kawy. Dlatego fotel powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale też gwarantować wygodę i funkcjonalność. Meblami, które spełniają obydwa warunki, są fotele nowoczesne. Poznaj ich zalety i przekonaj się, dlaczego nie może zabraknąć ich w Twoim salonie.

Fotele nowoczesne – design, obok którego nie da się przejść obojętnie

Styl nowoczesny daje designerom naprawdę dużo możliwości. Twórcy nowoczesnych foteli inspirują się wpływami z różnych stylów, które na przestrzeni dekad odmieniły meblarstwo. Stąd też fotele nowoczesne to meble, które można wpisać w niemal każde wnętrza, zachowując przy tym estetyczną spójność aranżacji. Czym pod względem wzornictwa charakteryzują się nowoczesne fotele?

  • Różnorodność kolorystyczna – pod względem kolorystyki fotele nowoczesne oferują naprawdę szeroki wybór. Dlatego wśród nich znajdziesz modele odpowiednie do minimalistycznych wnętrz o jednolitej kolorystyce, jak również barwne meble, które świetnie sprawdzą się w odważnych aranżacjach industrialnych.
  • Zróżnicowany design – twórcy nowoczesnych foteli wpisują konstrukcję tych mebli w różne kształty, próbując w ten sposób zachwycić osoby, które szukają niebanalnych rozwiązań.
  • Wpływy retro – meble z minionych epok także nie pozostają bez wpływu na nowoczesne fotele. Wiele tworzonych współcześnie foteli wyraźnie inspirowanych jest meblami modernistycznymi czy tymi, które obecne były w naszych mieszkaniach w PRL-u.
  • Różnorodność materiałów – nowoczesne fotele powstają z niemal wszystkich materiałów, jakie wykorzystywane są do produkcji mebli. Znajdziesz tu fotele drewniane, metalowe, wykonane z tworzyw sztucznych, pokryte skórą lub różnymi rodzajami tapicerki.

Niezależnie od stylistyki wszystkie fotele nowoczesne charakteryzują się wysokim stopniem ergonomii i funkcjonalności.  I właśnie na tym aspekcie skupimy się w kolejnym akapicie.

Zachwyć się funkcjonalnością nowoczesnych foteli

Fotele nowoczesne to meble wyprofilowane w taki sposób, aby jak gwarantowały jak największa wygodę. Oparcia zagłówki, podłokietniki, podnóżki – to wszystko pozwala rozsiąść się w nich naprawdę komfortowo. Nawet długi czas spędzony w nowoczesnym fotelu nie będzie powodował bólu pleców, szyi czy nóg. Podstawy i nogi foteli nowoczesnych są zawsze stabilne, a odpowiednio duża ilość miejsca na siedzisku oraz pomiędzy podłokietnikami i oparciem pozwala swobodnie zmieniać pozycję.

Wśród foteli nowoczesnych znajdziesz m.in. fotele z wysuwanymi podnóżkami, fotele bujane czy rozkładane fotele z funkcją spania.

Wyposaż swoje wnętrze w fotel, jakiego potrzebujesz

Fotele nowoczesne dają niezwykle szerokie możliwości wyboru optymalnych rozwiązań do Twojego mieszkania. Dlatego niezależnie od tego, jakie masz oczekiwania względem wzornictwa lub funkcjonalności, wśród foteli nowoczesnych na pewno znajdziesz taki, który okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zdj. główne: materiały klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdolności kredytowa. Sprawdź, co możesz zrobić gdy jej nie masz
/
Zdolności kredytowa. Sprawdź, co możesz zrobić gdy jej nie masz
Otrzymałeś odmowę kredytu, choć wnioskowałeś o niego w kilku bankach? Przeczytaj o sprawdzonych sposobach na zwiększenie swojej zdolności kredytowej.
Spawarki migomaty – charakterystyka
/
Spawarki migomaty – charakterystyka
Spawanie, zwłaszcza na potrzeby warsztatu majsterkowicza, wcale nie jest pracą przesadnie skomplikowaną. Warunkiem udanego spawania jest jednak dobór odpowiedniego urządzenia. To od rodzaju spawarki i towarzyszących jej akcesoriów w największym stopniu zależą możliwości spawania i zakres spawanych materiałów.
Drobne zmiany, które odnowią wnętrze
/
Drobne zmiany, które odnowią wnętrze
Aranżacja wnętrz z dbałością o detale to najlepszy sposób, aby stworzyć mieszkanie skrojone do Twoich potrzeb. Sprawdź, jak dzięki niewielkim zmianom możesz odmienić wystrój pomieszczenia.