Zakup nieruchomości. Czy warto podjąć współpracę z pośrednikiem?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób obawia się zakupu nieruchomości przez pośrednika. Dlaczego warto podjąć współpracę z pośrednikiem nieruchomości?

Czy warto podjąć współpracę z pośrednikiem nieruchomości?

Jeśli chcesz zakupić nieruchomość, to na pewno się zastanawiasz, czy skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Jeśli opłacenie prowizji dla pośrednika nie jest problemem, to warto skorzystać z usług profesjonalisty. Dzięki współpracy z ekspertem można być pewnym, że transakcja przebiegnie prawidłowo. Pośrednik zawsze znajduje nieruchomość dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. 

Pośrednik działa na konkretnym terenie, dlatego zna lokalny rynek nieruchomości oraz panujące na nim trendy. Bardzo często agencje nieruchomości współpracują też z wieloma specjalistami m.in. dekoratorami wnętrz, doradcami kredytowymi lub notariuszami. Dzięki temu mogą zaproponować kupującemu wiele usług.

agent nieruchomości
Photo by freepik from Freepik.com

Zalety zakupu nieruchomości przez pośrednika

Klienci kupujący nieruchomość mogą również liczyć na szereg korzyści wynikających ze współpracy z pośrednikiem. Główną zaletą jest oszczędność czasu, ponieważ to pośrednik wyszukuje oferty nieruchomości, które mogą zainteresować klienta.

Pośrednik zawsze wybiera dla klienta oferty dopasowane do jego potrzeb. Na portalach z ogłoszeniami jest mnóstwo ofert, które wymagają szczegółowego przeanalizowania, ponieważ nie zawsze zdjęcia są aktualne, a w ofercie nie ma szczegółowych informacji, które mogą być ważne dla klienta. Głównym zadaniem pośrednika jest znalezienie wśród wszystkich dostępnych ofert, tylko tych, które potencjalnie mogą zainteresować kupującego.

Dzięki pośrednikowi kupujący może uniknąć wielu pułapek związanych z zakupem nieruchomości. Zdarza się, że nieruchomość jest obciążona prawem służebności lub kredytem hipotecznym. Kupujący może stać się również ofiarą przestępstwa w sytuacji, gdy sprzedający nie ma prawa do nieruchomości. Zdarza się również, że osoba chce sprzedać działkę budowlaną, która w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie jest przeznaczona do zabudowy jednorodzinnej. Zadaniem pośrednika jest sprawdzenie stanu nieruchomości pod kątem prawnym. Dzięki temu może wyłapać wszystkie problemy i ustrzec klienta przed podpisaniem niekorzystnej umowy.

Pośrednik jest doświadczonym handlowcem, dzięki temu bardzo często może wynegocjować lepsze warunki umowy. Agenci nieruchomości znają rynek i jeśli nieruchomość ma jakieś wady, np. wymaga remontu, to jest to argument do znaczącego obniżenia jej ceny. Bardzo często, jeśli pośrednik współpracuje z deweloperem, to może uzyskać dla klienta znaczny rabat.

>> Zobacz też: Flipowanie mieszkań. Co to jest i ile można na tym zarobić?

Pośrednik jest również wsparciem dla kupującego w każdym momencie dokonywania zakupu. Przeprowadza swojego klienta przez cały proces sprzedaży i często poleca doświadczonego doradcę finansowego. Agenci nieruchomości sprawdzają również, czy sprzedawca dokona wszelkich formalności.

Jeśli klient chce zakupić nieruchomość inwestycyjną, to doświadczony pośrednik zaproponuje mu rozwiązania, które zwiększą przychód z nieruchomości.

Wady zakupu nieruchomości przez pośrednika

Zakup nieruchomości przez pośrednika ma tylko dwie wady: prowizję oraz stratę czasu, jeśli biuro nieruchomości jest nieprofesjonalne. Każde biuro pobiera prowizję najczęściej w wysokości 1–3% wartości ceny nieruchomości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy lepiej mieć gotówkę czy mieszkanie?
/
Czy lepiej mieć gotówkę czy mieszkanie?
Wiele osób zastanawia się, czy warto pozostawić swoje środki na koncie, czy lepiej zainwestować w mieszkanie. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę.
Jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń z wykorzystaniem elementów nowoczesnej architektury ogrodowej
/
Jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń z wykorzystaniem elementów nowoczesnej architektury ogrodowej
Odkryj, sposób na tworzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni, za pomocą elementów nowoczesnej architektury ogrodowej. Nasz artykuł pokazuje, jak łączyć styl i użyteczność w twoim ogrodzie.
Międzynarodowe Targi Poznańskie i Home Decor 2022 – znajdź inspirację do aranżacji Twojego domu!
/
Międzynarodowe Targi Poznańskie i Home Decor 2022 – znajdź inspirację do aranżacji Twojego domu!
Każdy stara się urządzić swoje wnętrze gustownie, ze smakiem i pomysłem. Mnóstwo pomysłów i inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz znajdziemy na Międzynarodowych Targach Poznańskich Home Decor 2022!