Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mieszkania z rynku wtórnego to często okazja do korzystnej inwestycji. Taka transakcja niejednokrotnie wiąże się z niższymi kosztami zakupy, ale wymaga dokładnego sprawdzenia dokumentacji i historii lokalu mieszkalnego. Z kolei mieszkania z rynku pierwotnego to obiekty powstające z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, usytuowane często poza miastem. Czym powinniśmy się kierować się podczas zakupu mieszkania? Podpowiadamy!

Z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Ostateczny wybór, czy zakup mieszkania z rynku pierwotnego będzie lepszy od wtórnego, zależy od priorytetów, jakimi kieruje się inwestor. Lokal mieszkalny z rynku pierwotnego będzie lepszą opcją w przypadku, jeśli zależy nam na nowym mieszkaniu, zbudowanym w oparciu o wysoki standard i nowoczesne technologie. Wyposażone w duży balkon bądź nawet ogródek. Jeśli natomiast bardziej zależy nam na klasycznym układzie mieszkania i konkretnej lokalizacji, najszybciej znajdziemy pożądany obiekt na rynku wtórnym. To dylemat niejednego inwestora, zwłaszcza przed zakupem swojego pierwszego mieszkania. 

para wprowadza się do mieszkania
Photo by senivpetro from Freepik.com

Doświadczenie i zaufanie

Jeśli decydujemy się na zakup nowego mieszkania, poszukiwanie nieruchomości należy rozpocząć od sprawdzenia firmy deweloperskiej. Warto się kierować doświadczeniem dewelopera, który specjalizuje się w budowie zorganizowanych osiedli domów wielorodzinnych. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że lokal, którym jesteśmy zainteresowani, został wybudowany zgodnie z wymogami prawa budowlanego oraz z materiałów wysokiej jakości. Taką gwarancję stanowi zaufany Deweloper Bydgoszcz, który pomoże w wyborze mieszkania spośród szerokiej oferty swoich inwestycji, a także udzieli porad jak przebrnąć przez zawiłe procedury związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Mieszkania od dewelopera Bydgoszcz to pewność udanej transakcji i satysfakcji z późniejszej eksploatacji budynku. Podejmując współpracę z profesjonalną firmą deweloperską, która wśród swoich usług oferuje także konsultacje z ekspertami finansowymi, uzyskamy kompleksowe wsparcie podczas zakupu mieszkania oraz unikniemy stresu związanego z przejściem przez bankowe procedury.

Rynek wtórny

Zakup mieszkania z rynku wtórnego ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy wybierać spośród lokali mieszkaniowych, kierując się usytuowaniem budynku i dogodną dla nas lokalizacją. Nowe mieszkania często powstają na obrzeżach miasta. Z kolei te budowane blisko centrum, z reguły kosztują znacznie więcej. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego posiadają klasyczne układy pomieszczeń. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym aby kuchnia nie była połączona z salonem lub zamiast dużej otwartej przestrzeni wolą więcej zamkniętych pomieszczeń. Jak zatem znaleźć sprawdzone mieszkanie z rynku wtórego by uniknąć niespodzianek? Warto skorzystać z porady profesjonalisty.

W Biurze Nieruchomości Bydgoszcz znajdziecie mnóstwo takich ofert oraz fachową opinię eksperta. Zespół doświadczonych specjalistów i znawców rynku nieruchomości z pewnością pomoże w znalezieniu mieszkania spełniającego wymagania inwestora. W szerokiej ofercie lokali z rynku wtórnego, na sprzedaż lub do wynajęcia, znajdują się mieszkania sprawdzone pod względem wad konstrukcyjnych, mających wpływ na komfort życia mieszkańców. 

kuchnia
Photo by yanalya from Freepik.com

Można tu znaleźć prawdziwe perełki. Mieszkania w kamienicy z dużymi oknami i wysokim sufitem lub mieszkania z komfortowym układem pomieszczeń dla dużych rodzin, w świetnej lokalizacji, także dla tych, którzy chcą zainwestować w nieruchomość pod wynajem. Prawdopodobnie dużo łatwiej będzie znaleźć pożądaną nieruchomość na rynku wtórnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto może otrzymać zwrot podatku z Niemiec?
/
Kto może otrzymać zwrot podatku z Niemiec?
Czy wiesz, że otrzymanie zwrotu podatku z Niemiec może być możliwe dla niektórych osób?
Jak urządzić część jadalnianą w salonie?
/
Jak urządzić część jadalnianą w salonie?
Chcesz połączyć salon z jadalnią? Zobacz, jak zrobić to w łatwy sposób.
Jak i gdzie inwestować w obligacje?
/
Jak i gdzie inwestować w obligacje?
Jeśli podejmiemy decyzję o inwestowaniu w obligacje, to mamy do wyboru dwa ich rodzaje – obligacje skarbowe oraz obligacje korporacyjne.