Ile kosztuje dom od dewelopera?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O własnym domu marzy bardzo wiele osób. Bezpieczeństwo, wygoda i prywatność to jego główne atuty. Ile kosztuje nowy dom od dewelopera? Czy warto go kupić?

Nowy dom to lepsza jakość

Jakość powinna być jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę podczas zakupu nieruchomości. Od jakości jest zależne m.in. bezpieczeństwo oraz trwałość budynku. Zakup domu od dewelopera jest gwarancją dobrze dobranych materiałów, dodatkowo deweloper zawsze udziela gwarancji na wybudowaną przez siebie nieruchomość. Dzięki temu, jeśli coś zostanie źle wykonane, to musi wykonać poprawki na swój koszt.

Jaki jest koszt nowego domu?

Cena nowego domu jest zależna od tego, czy będzie budowany samodzielnie, czy kupowany od dewelopera. Teoretycznie najtaniej jest wybudować dom samodzielnie, ponieważ szacunkowo jest to koszt około 3–3,5 tys. zł/m2. W obliczaniu kosztów należy jednak wziąć pod uwagę czas poświęcony na dokształcanie się oraz koszt naprawy możliwych błędów.

Choć zakup mieszkania od dewelopera jest droższy, to można zaoszczędzić bardzo dużo czasu i nerwów. Obecnie szacunkowa cena mieszkania od dewelopera to koszt około 6,5 do 12 tys. zł/m2. Zakup domu u dobrego dewelopera jest zawsze najkorzystniejszą czasowo możliwością, ponieważ zakup oddawany jest zawsze w terminie.

budowa domu
Photo by kwangmoop from Freepik.com

Jak obecnie kształtują się ceny mieszkań?

Obecnie na rynku nieruchomości odnotowuje się stabilizację cen domów i mieszkań. Wielu deweloperów oferuje swoim klientom promocyjne, niższe ceny. W marcu średnia cena domów deweloperskich wzrosła od 1% w Warszawie, do około 6% w Szczecinie.

Średnie ceny domów deweloperskich dla wybranych miast w Polsce:

  • Gdańsk – od około 10 do 11,5 tys. zł/m2;
  • Katowice – od około 7 do 9 tys. zł/m2;
  • Kraków – od około 9 do 12 tys. zł/m2;
  • Lublin od około 6,5 do 8 tys. zł/m2;
  • Łódź – od około 6,5 do 7,5 tys. zł/m2;
  • Poznań – od około 7,5 do 9 tys. zł/m2;
  • Szczecin – od około 7 do 8 tys. zł/m2;
  • Warszawa – od około 10 do 12 tys. zł/m2;
  • Wrocław – od około 8 do 9,5 tys. zł/m2.

Wzrost cen domów od deweloperów przekłada się również na wzrost cen nieruchomości z rynku wtórnego.

Udogodnienia w domu od dewelopera – dodatkowy atut

W nowo wybudowanych przez deweloperów osiedlach stosowany jest szereg udogodnień, które wpływają na komfort użytkowania. Każdy budynek jest bardzo dobrze zaizolowany, dzięki czemu koszty eksploatacji są niższe. W takich domach coraz powszechniejsze jest stosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

>> Zobacz też: Dom parterowy czy piętrowy? Jakie są zalety i wady?

Deweloperzy bardzo często stawiają osiedla na atrakcyjnych terenach. Najczęściej są to zamknięte osiedla z systemem monitoringu. Dużym udogodnieniem są bezpieczne place zabaw oraz duża liczba miejsc parkingowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne rozwiązanie do ogrzewania domu bez użycia drewna?
/
Jak wybrać idealne rozwiązanie do ogrzewania domu bez użycia drewna?
Dowiedz się, jakie są najbardziej efektywne i przyjazne dla środowiska alternatywy dla tradycyjnych systemów ogrzewania na drewno. Wybierz idealne rozwiązanie do ogrzewania Twojego domu.
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
/
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
Hotelowe sypialnie powinny być przede wszystkim wygodne i sprzyjające odpoczynkowi. Warto więc zadbać o to, aby goście hotelowi mogli się w nich w pełni zrelaksować. Podpowiadamy, jak urządzić pokój hotelowy, aby osiągnąć taki właśnie efekt.
Beton architektoniczny – piękno w surowej formie
/
Beton architektoniczny – piękno w surowej formie
Beton architektoniczny to materiał, który może zrewolucjonizować projektowanie i budowanie. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się szary i szorstki, jest to materiał, który oferuje nieograniczone możliwości, a jednocześnie charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i trwałością.