Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup mieszkania od dewelopera daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. W jaki sposób można wykończyć takie wnętrze?

Czy warto zakupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

Stan deweloperski jest rozwiązaniem, które daje pełną swobodę aranżacji. Większość deweloperów pozwala inwestorom na dokonywanie zmian już na etapie projektu, dzięki czemu mieszkanie może być w pełni dopasowane do naszych potrzeb.

Wielu deweloperów oferuje również wykończenie mieszkania pod klucz. Rozwiązanie to jest dużo tańsze niż wykańczanie mieszkania samodzielnie. Dlatego warto rozważyć i taką możliwość.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta?

Jeśli wiesz mniej więcej, jak chciałbyś, aby wyglądało Twoje mieszkanie, to dużym ułatwieniem w realizacji wykończenia własnego M jest zatrudnienie architekta, który stworzy projekt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Architekci doradzają również jakie rozwiązania są najlepsze, jakich materiałów najlepiej użyć.

Za projekt pomieszczeń wraz z nadzorem podczas wykonania należy zapłacić średnio od 65 do 150 zł za m2, w zależności od pomieszczenia. Koszt projektu mieszkania jest zawsze odczuwalny, lecz dzięki temu można zaoszczędzić sobie bardzo dużo nerwów związanych z dopilnowaniem ekip remontowych.

kobieta rozmawiająca z mężczyzną w biurze
Photo by wavebreakmedia_micro, form Freepik.com

Czy można zaprojektować taniej mieszkanie? 

Jeśli chcesz zaoszczędzić do 50% ceny projektu, to warto udać się do niezależnego architekta. Takie osoby mają często mniejsze doświadczenie, lecz ciekawsze portfolio.  

Opracowanie planu wykończenia mieszkania

Dokładne opracowanie planu należy wykonać jeszcze przed otrzymaniem kluczy. Jeśli wiesz, jak zostanie urządzone mieszkanie, to możesz już na etapie projektu rozpocząć niezbędne przygotowania. Niewielkie zmiany, których można dokonać, są to m.in.: zwiększenie ilości gniazdek lub zmiana ustawienia armatury w łazience.

Wykonanie planu krok po kroku

Gdy masz już klucze do wymarzonego mieszkania, to możesz przystąpić do jego wykończenia. Jeśli prace będą wykonywane po kolei, to efekt będzie na pewno zadowalający.

1. Instalacje i modyfikacje istniejących instalacji

Jeśli instalacje zostały już wykonane, to na tym etapie można je jeszcze zmodyfikować. Dzięki temu można uniknąć kucia w pomalowanych ścianach.

2. Ściany i podłogi

Kolejnym etapem jest malowanie ścian i przyklejanie tapet. Gdy ściany zostaną wykończone, to należy wykończyć podłogę panelami, kafelkami lub innym materiałem. Na tym etapie należy wykończyć łazienkę oraz położyć wszystkie parapety w mieszkaniu.

3. Montaż drzwi wewnętrznych

Gdy ściany i podłogi są już wykończone, to należy zająć się montażem drzwi. Choć otwarte mieszkania są modne i dają więcej przestrzeni, to warto zamontować drzwi do łazienki, toalety i sypialni.

4. Montaż sprzętów w łazience

Kolejnym etapem jest montaż zaplanowanej armatury łazienkowej. Na tym etapie należy przeprowadzić montaż zabudowy kuchennej wraz z niezbędnym sprzętem AGD.

5. Meble w pozostałych pomieszczeniach

Gdy łazienka i kuchnia są już gotowe, to w kolejnym kroku warto wyposażyć pozostałe pomieszczenia, czyli salon, sypialnię i pokój dziecięcy. Gdy ten etap jest skończony, to zostały już tylko dekoracje.

5. Dodatki i dekoracje

W ostatnim etapie należy porozkładać w mieszkaniu dodatki i dekoracje, czyli m.in. firanki, zasłony, dywany i rolety. W pomieszczeniach warto umieścić kwiaty doniczkowe, które nadadzą wnętrzu przytulności.

>> Przeczytaj także: Jak postawić ściankę działową bez fachowca?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Średni koszt wykończenia to 800 do 1000 zł za m2. Mieszkanie można wykończyć taniej, jeśli większość prac jest wykonywana samodzielnie. Górny koszt prac jest nieograniczony. Najdroższe w urządzaniu są kuchnia i łazienka, a najtaniej można wykończyć sypialnię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakup nieruchomości. Czy warto podjąć współpracę z pośrednikiem?
/
Zakup nieruchomości. Czy warto podjąć współpracę z pośrednikiem?
Chcesz kupić mieszkanie? Przeczytaj, dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika.
Jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń z wykorzystaniem elementów nowoczesnej architektury ogrodowej
/
Jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń z wykorzystaniem elementów nowoczesnej architektury ogrodowej
Odkryj, sposób na tworzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej przestrzeni, za pomocą elementów nowoczesnej architektury ogrodowej. Nasz artykuł pokazuje, jak łączyć styl i użyteczność w twoim ogrodzie.
Zakup kawalerki na wynajem. Czy to się opłaca?
/
Zakup kawalerki na wynajem. Czy to się opłaca?
Zastanawiasz się, czy zainwestować w zakup kawalerki na wynajem? Wyjaśniamy, czy warto decydować się na taką inwestycję.