Czy obcokrajowcy napędzają sprzedaż mieszkań?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obcokrajowcy coraz częściej zainteresowani są kupnem mieszkań w Polsce. Stają się istotną grupą napędzającą sprzedaż mieszkań zwłaszcza w większych miastach, gdzie dostępna jest duża ilość ofert pracy.

Polski rynek mieszkaniowy atrakcyjny dla obcokrajowców

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2019 r. obcokrajowcy kupili w Polsce prawie 8,5 tys. mieszkań. Z roku na rok coraz więcej osób przybyłych z zagranicy zainteresowanych jest zakupem lokali mieszkalnych. Do niedawna to obywatele Niemiec stanowili najliczniejszą grupę osób nabywających lokale na terenie Polski. Obecnie w tej kwestii przodują obywatele Ukrainy. Wpływ na wzrost zainteresowania tej grupy zakupem lokali mieszkalnych na terenie Polski może mieć polityka migracyjna wobec Ukrainy oraz tamtejsza sytuacja polityczna. Coraz więcej osób przybywających z Ukrainy decyduje się pozostać w Polsce na stałe.

Najatrakcyjniejsze regiony Polski dla obcokrajowców

Osoby przybywające z zagranicy najchętniej kupują mieszkania na Mazowszu, a zwłaszcza w Warszawie, ze względu na duże możliwości na rynku pracy. Następnie w kolejce plasuje się Małopolska i Dolny Śląsk. W obu przypadkach tutaj również większość zakupów lokali mieszkalnych dotyczy stolic tych regionów. Według danych MSWiA w 2019 roku obcokrajowcy kupili w sumie 2141 mieszkań w Warszawie, 1161 – w Krakowie oraz 790 mieszkań we Wrocławiu.

Źródło: nieruchomości.dziennik.pl

Photo by: JULIO NERY, from: Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Flipowanie mieszkań. Co to jest i ile można na tym zarobić?
/
Flipowanie mieszkań. Co to jest i ile można na tym zarobić?
Chcesz zarobić na inwestowaniu w nieruchomości? Przeczytaj o flipowaniu mieszkań.
Jakie urządzenia mogą przydać się w przemysłowym zakładzie?
/
Jakie urządzenia mogą przydać się w przemysłowym zakładzie?
Jakie konkretnie urządzenia mogą przydać się w przemysłowym zakładzie? Odpowiadamy.
Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się pluskiew z domu?
/
Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się pluskiew z domu?
Poznaj skuteczne i bezpieczne metody walki z pluskwami w domu. Dowiedz się, jak rozpoznać, zwalczyć i zapobiegać pojawieniu się tych nieproszonych gości.