Czy obcokrajowcy napędzają sprzedaż mieszkań?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obcokrajowcy coraz częściej zainteresowani są kupnem mieszkań w Polsce. Stają się istotną grupą napędzającą sprzedaż mieszkań zwłaszcza w większych miastach, gdzie dostępna jest duża ilość ofert pracy.

Polski rynek mieszkaniowy atrakcyjny dla obcokrajowców

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2019 r. obcokrajowcy kupili w Polsce prawie 8,5 tys. mieszkań. Z roku na rok coraz więcej osób przybyłych z zagranicy zainteresowanych jest zakupem lokali mieszkalnych. Do niedawna to obywatele Niemiec stanowili najliczniejszą grupę osób nabywających lokale na terenie Polski. Obecnie w tej kwestii przodują obywatele Ukrainy. Wpływ na wzrost zainteresowania tej grupy zakupem lokali mieszkalnych na terenie Polski może mieć polityka migracyjna wobec Ukrainy oraz tamtejsza sytuacja polityczna. Coraz więcej osób przybywających z Ukrainy decyduje się pozostać w Polsce na stałe.

Najatrakcyjniejsze regiony Polski dla obcokrajowców

Osoby przybywające z zagranicy najchętniej kupują mieszkania na Mazowszu, a zwłaszcza w Warszawie, ze względu na duże możliwości na rynku pracy. Następnie w kolejce plasuje się Małopolska i Dolny Śląsk. W obu przypadkach tutaj również większość zakupów lokali mieszkalnych dotyczy stolic tych regionów. Według danych MSWiA w 2019 roku obcokrajowcy kupili w sumie 2141 mieszkań w Warszawie, 1161 – w Krakowie oraz 790 mieszkań we Wrocławiu.

Źródło: nieruchomości.dziennik.pl

Photo by: JULIO NERY, from: Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować podczas wyboru kancelarii prawnej?
/
Czym się kierować podczas wyboru kancelarii prawnej?
Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej może być trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. W dzisiejszych czasach, liczba kancelarii prawnych jest bardzo duża, co może wprowadzić zamieszanie i utrudnić podjęcie właściwej decyzji. Warto więc wziąć pod uwagę kilka czynników, które ułatwią wybór odpowiednich specjalistów.
Umowa najmu lokalu. Co powinna zawierać?
/
Umowa najmu lokalu. Co powinna zawierać?
Poprawne sporządzenie umowy najmu lokalu jest w stanie zabezpieczyć rentiera przed nieuczciwym lub niewypłacalnymi najemcami. Sprawdź, co powinna zawierać taka umowa.
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
/
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
Sprawdź, czy warto je kupić i na co możesz liczyć, decydując się na to rozwiązanie!