Zabezpieczenia dla firm – co może być przydatne?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Myśląc o różnego rodzaju zabezpieczeniach, zazwyczaj przychodzi nam na myśl ochrona domu lub mieszkania. Równie ważne są jednak zabezpieczenia w firmie. Podpowiadamy, które z nich warto zamontować w swoim biurze.

Różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa są przydatne nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w firmach. Dowiedz się, jaki sprzęt chroniący Twoje biuro warto zamontować. 

Podstawowe systemy bezpieczeństwa dla firmy

Aby mieć pewność, że Twoje biuro jest chronione, koniecznie muszą znaleźć się w nim podstawowe systemy bezpieczeństwa takie jak alarm dźwiękowy oraz monitoring. Alarm to prawdziwy fundament każdego systemu bezpieczeństwa, który powinien pojawić się w każdej firmie. Dzięki niemu uniemożliwisz niepowołanym osobom na wejście do biura lub jego konkretnych pomieszczeń. Ponadto często jest też tak, że samo posiadanie alarmu skutecznie odstrasza wszelkich włamywaczy i złodziei. Monitoring z kolei pozwoli Ci na uwiecznienie każdej niepowołanej i podejrzanej osoby, która będzie próbowała dostać się do Twojego biura. Oba te elementy systemu bezpieczeństwa warto umieścić tuż przy każdym z wejść do biura oraz w wyjątkowo narażonych miejscach, na przykład w pomieszczeniach z cennym sprzętem lub wrażliwymi dokumentami.

Jak jeszcze możesz zadbać o bezpieczeństwo firmy?

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy, możesz wzbogacić podstawowy system bezpieczeństwa o czujki ruchu. Takie małe urządzenie może okazać się niezwykle ważne dla zwiększenia bezpieczeństwa w Twojej firmie. Możesz je zsynchronizować z systemem alarmowym, a wtedy alarm uruchomi się od razu, gdy czujnik wychwyci ruch na danym obszarze. Jak dokładnie działa takie urządzenie? W większości przypadków czujniki ruchu opierają się technologiach takich jak ultradźwięki, fale podczerwone lub mikrofale. Możesz bez problemu zamontować je na ścianach lub sufitach w swoim biurze.

Aby dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy i ochronę biura przed włamaniem i kradzieżą, możesz też zdecydować się na elektroniczne zamki do drzwi, na przykład do drzwi wejściowych oraz do ważnych pomieszczeń. Tego typu zamki są wyjątkowo trudne do otwarcia, co z pewnością zniechęci większość potencjalnych włamywaczy.

Nie tylko włamania i kradzieże

Warto pamiętać o tym, że firmę należy zabezpieczyć nie tylko przed ewentualnym włamaniem lub kradzieżą. Inną niechcianą sytuacją, której możesz uniknąć, jeśli zdecydujesz się na odpowiednie zabezpieczenie, jest pożar. Koniecznie umieść w swoim biurze czujniki dymu, dzięki którym alarm odpowiednio wcześnie poinformuje wszystkich o ogniu. Takie rozwiązanie z pewnością maksymalnie ułatwi szybszą i sprawniejszą ewakuację ludzi z budynku biura oraz pomoże uniknąć rozprzestrzenianie się ognia. Dla poczucia maksymalnego bezpieczeństwa pamiętaj też, aby wybrać czujnik, który oprócz dymu wykryje także nagły wzrost temperatury w pomieszczeniu, co również jest jedną z pierwszych oznak obecności ognia w budynku.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?
/
Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?
Chcesz wynająć powierzchnię biurową? Przeczytaj, czym jest flex office, czyli nowy sposób na wynajem biur.
Hotele na sprzedaż. Trudny czas branży hotelarskiej
/
Hotele na sprzedaż. Trudny czas branży hotelarskiej
Pandemia spowodowała upadek branży hotelowej. Przeczytaj o trudnym czasie dla hoteli.
Dobieramy farbę do pomieszczenia. Poradnik od A do Z
/
Dobieramy farbę do pomieszczenia. Poradnik od A do Z
Upewnij się, czy wiesz już wszystko o właściwościach farb oraz o tym, jak dopasować je do specyfiki wnętrza.