Jak utrzymywać w domu komfort cieplny

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Komfort termiczny jest niezwykle ważny dla standardu życia w domu. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury uniemożliwiają, a przynajmniej zabierają przyjemność z wielu codziennych czynności. Wybór odpowiednich urządzeń do domu pozwala zapewnić komfort cieplny i zadbać o możliwie jak najlepsze warunki termiczne. Podpowiadamy, co zrobić, by w domu zawsze cieszyć się optymalną temperaturą.   

Ogrzewanie w domu   

Najbardziej oczywistym aspektem, jeśli chodzi o utrzymanie komfortu termicznego w domu, jest ogrzewanie. Choć w dzisiejszych czasach zimy są o wiele łagodniejsze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nadal instalacja grzewcza jest niezbędna w większości krajów europejskich. Koszty korzystania z różnych form ogrzewania domu mogą być skrajnie różne. W zależności od tego, czy jako opał stosujesz węgiel, pellet, drewno, gaz czy olej opałowy, kwota, jaką rocznie musisz przeznaczyć na ogrzewanie, będzie się wahać. Jeśli chodzi o najbardziej korzystne zarówno dla portfela, jak i dla środowiska, rozwiązanie, jest nim ogrzewanie elektryczne lub pompa ciepła, połączone z instalacją fotowoltaiczną. Wytwarzanie prądu za pomocą paneli solarnych pozwala na obniżenie rachunków za prąd nawet do zaledwie 10% ich pierwotnej wartości. Korzystając z fotowoltaiki możesz ogrzewać swój dom nie tylko w sposób niskoemisyjny, lecz także tani. Na stronie internetowej https://www.bridom.pl/defro znajdziesz kotły elektryczne oraz zbiorniki buforowe, które często bywają niezbędne w instalacjach grzewczych.  

Klimatyzacja   

Za wysokie temperatury mogą być tak samo, jeśli nie bardziej uciążliwe dla domowników, co mrozy. Latem, gdy termometry wskazują temperatury sięgające nawet czterdziestu stopni Celsjusza, klimatyzator jest w domu wybawieniem. Klimatyzacja to coraz częściej pojawiający się w domach prywatnych element. Pozwala ona na utrzymanie temperatury na komfortowym poziomie nawet przy ekstremalnych upałach, które coraz częściej występują w Polsce. Dzięki systemom klimatyzacji kanałowej, za pomocą jednego urządzenia można kontrolować i dostosowywać temperaturę w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Dodatkowym plusem montażu klimatyzatora jest fakt, że niektóre modele są wyposażone również w funkcję ogrzewania powietrza. Dzięki temu system klimatyzacji może służyć także jako urządzenie grzewcze. W obniżeniu kosztów eksploatacji klimatyzatora również pomoże instalacja fotowoltaiczna. Choć jej montaż to duży wydatek, inwestycja ta zwróci się bardzo szybko.  

Fot.: Mark McCammon/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o meble skórzane?
/
Jak dbać o meble skórzane?
Aby cieszyć się ich komfortem oraz wyglądem potrzebna jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Warto dowiedzieć się, jak o nie dbać i czym najlepiej konserwować.
Jak efektywnie zarządzać ogrzewaniem w domu dzięki systemowi strefowemu?
/
Jak efektywnie zarządzać ogrzewaniem w domu dzięki systemowi strefowemu?
Zarządzaj ciepłem w domu efektywnie i ekonomicznie. Poznaj korzyści płynące z użycia strefowego systemu ogrzewania i dowiedz się, jak go skutecznie zastosować.
Czy zielony dach to dobry pomysł dla twojego domu?
/
Czy zielony dach to dobry pomysł dla twojego domu?
Rozważasz ekologiczne rozwiązania dla swojego domu? Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z posiadania zielonego dachu – od oszczędności energii po poprawę bioróżnorodności lokalnej.