Wpływ pandemii COVID-19 na działalność galerii handlowych

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia COVID-19 i związany z nią lockdown odbiły się negatywnie na galeriach handlowych. W marcu, kwietniu i listopadzie działalność tych obiektów została mocno ograniczona, co przełożyło się na niższe przychody tych wielkopowierzchniowych sklepów.

mężczyzna na zakupach
Photo by Paco Freire/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Dochody galerii niższe o 30%

Z raportu Polskiej Rady Centrów Handlowych wynika, że dochody galerii handlowych za 2020 rok były aż o 30–35% mniejsze niż za rok 2019. Nawet w okresie pełnego otwarcia galerii, czyli maj–październik, liczba odwiedzin była mniejsza o 10–50% niż przed epidemią. Wpływ na obniżenie liczby klientów galerii miała obawa przed zarażeniem się oraz zamknięcie strategicznych punktów takich jak fitness, kino, kluby, siłownie i restauracje.

mierzenie temperatury na zakupach
Photo by Nazir Aliyev Tayfur/Anadolu Agency via Getty Images

Zapis w tarczy 2.0

Zapis w tarczy 2.0 zwolnił najemców z opłaty czynszu za okres zamknięcia galerii, lecz w żaden sposób nie zostało to zrekompensowane właścicielom obiektów. Zostali oni wykluczeni z tej pomocy w ramach tarczy 4.0.

Trudny rok 2021

Według spekulacji Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) rok 2021 podobnie jak 2020 będzie bardzo trudny dla galerii handlowych. PRCH zakłada, że pod koniec 2021 nastąpi powolne opanowanie epidemii i będzie możliwy wzrost przychodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
/
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
Prowadzisz własny salon kosmetyczny i zastanawiasz się jak niewielkim kosztem poprawić jego wygląd, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług? Przedstawiamy kilka trików na udekorowanie przestrzeni w Twoim salonie niewielkim kosztem za jedyne sto złotych, które możesz uzyskać dzięki skorzystaniu z pożyczek ekspresowych!
Wynajem kampera. Ile to kosztuje?
/
Wynajem kampera. Ile to kosztuje?
Chcesz wynająć kampera? Przeczytaj, ile może to kosztować?
Jak dbać o stan nieruchomości komercyjnej?
/
Jak dbać o stan nieruchomości komercyjnej?
By zarabiać na nieruchomościach komercyjnych, należy utrzymywać je w jak najlepszej kondycji przez wiele lat. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o komercyjne budynki.