Jakie meble pasują do kuchni nowoczesnej?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kuchnia nowoczesna to nie tylko sprzęty elektroniczne ułatwiające gotowanie i przechowywanie składników. Jednym z jej najważniejszych elementów jest jej wyposażenie. Wybierając meble na wymiar ma się pełną kontrolę nad tym jak będą wyglądały. Doświadczony stolarz przygotuje eleganckie i modne fronty oraz wmontuje w szafki najnowsze rozwiązania, ułatwiające pracę w pomieszczeniu.

W jakim stylu można urządzić nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia może być urządzona w różnych stylach. Najczęściej właściciele wybierają wyposażenie minimalistyczne, które jest łatwe w utrzymaniu i bardzo modne, ale mają także inne rozwiązania do wprowadzenia. Obecnie bardzo popularne są style:

  • skandynawski, charakteryzujący się prostotą frontów i jasną kolorystyką,
  • loftowy, w którym dominują akcenty metalowe i ciemne kolory,
  • glamour, stawiający na złote i srebrne dodatki oraz delikatne akcenty kolorystyczne.

Wiele osób wybiera styl ogólnie określany jako nowoczesny. W tej estetyce montuje się jasne, proste fronty i blaty wykonane z mocnego materiału, Właściciele takich pomieszczeń stawiają w pierwszej kolejności na ich funkcjonalność, chcą, żeby wygodnie się w nich gotowało i spędzało czas.

Jakie meble zamontować w kuchni nowoczesnej?

W nowoczesnej kuchni doskonale będą wyglądały meble na wymiar, oferowane między innymi na stronie https://3top.pl/oferta/meble-kuchenne/kuchnie-nowoczesne. Skorzystanie z takiego rozwiązania ma dwie główne zalety. Przede wszystkim właściciel sam decyduje, jakie rozmiary ma mieć wyposażenie i co ma zostać w nim zamontowane. Do tego określa, jakie kolory i wykończenia są dla niego najważniejsze. Z pomocą projektanta wybiera materiał, z jakiego zostaną wykonane blaty i wygląd frontu, czyli przedniej części mebli. Dzięki temu kuchnia będzie spełniała wszystkie jego oczekiwania.

W kuchni nowoczesnej warto postawić na praktyczne rozwiązania. Najważniejsze jest w niej maksymalne wykorzystywanie dostępnej przestrzeni. W związku z tym właściciele mieszkań i domów często decydują się na szafki narożne i wysuwane szuflady. Takie systemy ułatwiają dostanie się do zabudowanych rogów kuchni, dzięki czemu nie trzeba już trzymać w nich tylko tych garnków czy zastawy, po które sięga się przy szczególnych okazjach.

Właściciel nie może zapomnieć o oświetleniu. Osoby, które decydują się na szafki wiszące, mogą zamontować pod nimi ledy. Takie rozwiązanie oświetli znajdujący się pod nimi blat roboczy, na stanowisko pracy nie będzie padał cień, wszystko będzie dokładnie widoczne, co znacznie zwiększy komfort gotowania i zmniejszy ryzyko zrobienia sobie krzywdy.

Fot.: Alona Gross/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skąd czerpać wiedzę o nieruchomościach?
/
Skąd czerpać wiedzę o nieruchomościach?
Chcesz zacząć inwestować w nieruchomości, ale nie wiesz jak postawić pierwsze kroki? Nie działaj w ciemno! Sprawdź, skąd brać wiedzę i informację na temat inwestycji budowlanych.
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
/
Jak zmienić wygląd swojego salonu za 100 złotych? Podpowiadamy!
Prowadzisz własny salon kosmetyczny i zastanawiasz się jak niewielkim kosztem poprawić jego wygląd, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług? Przedstawiamy kilka trików na udekorowanie przestrzeni w Twoim salonie niewielkim kosztem za jedyne sto złotych, które możesz uzyskać dzięki skorzystaniu z pożyczek ekspresowych!
Skąd bierze się wilgoć w murach, jakie niesie zagrożenie i w czym może pomóc izolacja fundamentów pozioma
/
Skąd bierze się wilgoć w murach, jakie niesie zagrożenie i w czym może pomóc izolacja fundamentów pozioma
W tym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego wilgoć w murach to zagrożenie, jakie problemy może spowodować oraz jak można temu zapobiec.