Jak zaaranżować wnętrza na lokal użytkowy?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz inspiracji, by urządzić swoje biuro, restaurację, salon kosmetyczny lub sklep? Aranżacja wnętrza na lokal użytkowy może wydawać się przytłaczająca i trudna do zrealizowania, zwłaszcza w krótkim czasie. Bez względu na to, na co przeznaczysz przestrzeń, jest kilka ogólnych reguł, które pozwolą Ci na bezproblemowe urządzenie swojej nowej powierzchni użytkowej.

Komfort i bezpieczeństwo

Nieważne co planujesz otworzyć w lokalu, który urządzasz, musisz mieć na uwadze bezpieczeństwo i komfort zarówno gości, jak i pracowników. Unikaj na przykład wzorów na podłodze, które choć wyglądają pięknie, mogą ukrywać progi lub nierówności na podłożu i stwarzać niebezpieczeństwo dla Twojego personelu i klientów. Tak samo na ścianach, zadbaj o to, by łuki przejściowe między pomieszczeniami były dobrze zaznaczone tak, by wysokie osoby z daleka zauważyły, że należy schylić głowę. Takie rozwiązanie oszczędzi Ci wielu nieprzyjemności, które towarzyszą kontuzji poniesionych w pracy lub podczas korzystania ze świadczonych usług. Dodatkowo, na komfort pracowników na pewno wpłynie odpowiednie oznaczenie sprzętów i produktów, do czego mogą posłużyć etykiety papierowe.

Oświetlenie i światło dzienne

Szukaj rozwiązań, które pozwolą Ci jak najdłużej korzystać z naturalnego oświetlenia. Choć lampy są oczywiście niezbędne w każdym lokalu użytkowym, w lunchowniach, sklepach lub lokalach usługowych najprzyjemniej spędza się czas przy świetle dziennym. Zaaranżuj wnętrze tak, żeby klienci mogli korzystać ze słońca i podziwiać widoki za oknem. Nie zastawiaj witryn i nie zasłaniaj ciężkimi zasłonami okien. Oświetlenie w pomieszczeniu powinno wspomagać słońce w rozjaśnianiu lokalu, a nie je zastępować. Jeśli Twój lokal ma być otwarty w ciągu dnia, postaw na lampy, emitujące białe światło, zbliżone do światła dziennego. Z kolei jeżeli chcesz, by restauracja lub bar przyciągały wieczorem klientów, zamontuj oświetlenie, dające ciepłe światło. Stworzą one wokół lokalu przytulną, zapraszającą poświatę i nadadzą mu klimatu. Lampy do lokali użytkowych i nie tylko, znajdziesz na skleplamp.pl

lampy w restauracji
Photo by Madun Digital from Pixabay.com

Wyposażenie i umeblowanie sklepu lub zaplecza

Urządzając przestrzeń, w której funkcjonować będą głównie osoby z personelu, miej na uwadze wygodę ich pracy. W sklepie czy na zapleczu salonu fryzjerskiego, niezwykle ważne jest to, by pracownicy mogli swobodnie poruszać się po przestrzeni, a dostęp do potrzebnych produktów i przedmiotów był zawsze bezproblemowy i nieograniczony. W takich sytuacjach najlepiej zdadzą egzamin sprawdzone i pewne rozwiązania. Gotowe regały, półki i wieszaki sklepowe od Best-line to niezawodne sprzęty, dzięki którym uporządkujesz i zorganizujesz przestrzeń swojego lokalu.

sklep z ubraniami
Photo by Free-Photos from: Pixabay.com

Odważne rozwiązania w wystroju

Aranżując wnętrze lokalu użytkowego nie bój się eksperymentować. Klientom zapadają w pamięć miejsca urządzone ciekawie i nietypowo. Nie bój się stosować niekonwencjonalnych rozwiązań oraz zmieniać znaczenia i zastosowania przedmiotów. Puść wodze fantazji i zrealizuj nawet najbardziej szalone pomysły. Oryginalność i kreatywność są zawsze ogromnym plusem w miejscach usługowych. 

Na pierwszy rzut oka aranżowanie lokalu użytkowego pod swoje potrzeby może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak jeśli masz na uwadze kilka prostych podpowiedzi, a w głowie ciekawe pomysły, bez problemu stworzysz piękne i przede wszystkim wyjątkowe wnętrze, które przyciągnie klientów i sprawi, że będą chcieli do Ciebie wracać. Do urządzenia niepowtarzalnej knajpy czy salonu usługowego nie jest wcale potrzebna pomoc architekta wnętrz lub profesjonalnego dekoratora. Wystarczą koncepcja, chęci i logika!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Hotele z miast regionalnych wrócą do formy szybciej
/
Hotele z miast regionalnych wrócą do formy szybciej
Co sprawia, że hotele z regionalnych miast mają lepsza perspektywę na szybszy powrót do formy po pandemii? Sprawdź z nami!
Zrozumieć zasady dzierżawy gruntu: Podstawowe informacje dla właścicieli domów i ogrodów
/
Zrozumieć zasady dzierżawy gruntu: Podstawowe informacje dla właścicieli domów i ogrodów
Poznaj podstawy dzierżawy gruntu, na co zwracać uwagę jako właściciel posesji i jak korzystać z praw wynikających z umowy dzierżawy.
Jak suplementy diety mogą wspomóc zdrowie i wydajność Twojego konia?
/
Jak suplementy diety mogą wspomóc zdrowie i wydajność Twojego konia?
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrana suplementacja może wpłynąć na kondycję i zdolności sportowe Twojego konia. Poznaj naturalne składniki, które wspierając organizm konia, przyczyniają się do poprawy jego zdrowia.