Tych rzeczy nie może zabraknąć w biurowej łazience

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienka w miejscu pracy powinna być dostępna dla wszystkich zatrudnionych osób i działać nieprzerwanie. Dlatego ważne jest jej odpowiednie biurowej łazienki. Zobacz, jakie są elementy, których nie powinno w niej zabraknąć.

Armatura łazienkowa

Podstawowymi rzeczami, które muszą znaleźć się w biurowej łazience, są oczywiście elementy armatury. Muszą więc pojawić się tam umywalki i toalety, przynajmniej po kilka sztuk. Dzięki temu łazienka dostępna będzie dla kilku osób naraz. W toalecie męskiej warto zamontować kilka pisuarów. Zajmują one mniej miejsca, a dla męskiej części pracowników są bardzo użyteczne. Ważne jest także to, żeby zadbać o odpowiednie wyciszenie kabin. Łazienka, która jest wyposażona w odpowiednią ilość toalet i umywalek nie generuje kolejek, co wiąże się z tym, że nie zabiera pracownikom czasu pracy. Ilość kabin oraz umywalek w łazience służbowej jest ściśle określona w przepisach.

Jeżeli chodzi o rodzaj urządzeń sanitarnych, najlepszym rozwiązaniem będą toalety podwieszane. Są nowoczesne i łatwo zadbać o ich czystość. Umywalki warto ustawić na blacie, w rzędzie. Pod blatem można ustawić kosze na śmieci albo zamontować półkę na zapas papieru toaletowego i ręczników papierowych.

Odpowiednie utrzymanie higieny

W łazience biurowej muszą znaleźć się rzeczy niezbędne do tego, żeby zachować odpowiedni poziom higieny. Obowiązkowe są ręczniki papierowe, a także pojemnik na nie. Muszą zawsze być w odpowiedniej ilości – tak, żeby ich nie zabrakło. To samo dotyczy papieru toaletowego.

Poza tym, bardzo ważne jest mydło. Najlepszym rozwiązaniem są mydła w płynie z odpowiednimi dozownikami. Coraz bardziej popularne są bezdotykowe dozowniki. Do biurowej łazienki można zdecydować się także na mydło w piance.

Konieczne są także szczotki WC, kosze na śmieci, odświeżacze powietrza oraz środki dezynfekujące. Środki do dezynfekcji rąk są bardzo istotne zwłaszcza w czasie epidemii, dlatego też warto o nie zadbać. Istotne jest to, żeby regularnie uzupełniać wyposażenie łazienki.

środki czystości
Photo by user6724086 from Freepik.com

Dodatkowe wyposażenie

Na ścianie nad umywalkami powinno znaleźć się duże lustro, z którego będzie mógł korzystać w swobodny sposób każdy, kto wejdzie do łazienki. Ważne jest także to, żeby zadbać o odpowiednie oświetlenie, zarówno nad umywalkami, jak i w każdej z kabin.

W łazience biurowej konieczne jest także to, żeby znajdowała się w niej kabina dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W niektórych łazienkach służbowych dobrym pomysłem może okazać się także ustawienie kabiny prysznicowej. Pozwoli ona na przykład odświeżyć się pracownikowi w okresie letnim

Ekologiczne rozwiązania

Z łazienki pracowniczej każdego dnia korzysta co najmniej kilka osób. Dlatego też warto zadbać o rozwiązania, które zmniejszą zużycie wody i prądu.

  •  Bezdotykowa armatura łazienkowa – elektronicznie sterowana bateria uruchamia wodę tylko wtedy, kiedy podkładamy ręce, dzięki czemu można znacznie obniżyć zużycie wody.
  • Bateria z termostatem – ciepła woda szybciej płynie, dzięki czemu skraca się czas korzystania z baterii.
  • Energooszczędne oświetlenie – halogeny, oświetlenie LED czy czujnik ruchu to rozwiązania, dzięki którym można obniżyć zużycie energii.

Samo wyposażenie ubikacji w odpowiednie akcesoria i sprzęty łazienkowe jednak nie wystarczy. Należy pamiętać o tym, żeby wyznaczyć osobę, która na bieżąco będzie sprawować kontrolę nad czystością toalety pracowniczej, to znaczy dbać o czystość, uzupełniać ręczniki papierowe i papier toaletowy, a także mydło, opróżniać kosze itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
/
Nieruchomości własne, czyli jakie? Poznaj ofertę firmy KRUK!
Sprawdź, czy warto je kupić i na co możesz liczyć, decydując się na to rozwiązanie!
Projekt „II Linia metra w Warszawie” na jakim jest etapie?
/
Projekt „II Linia metra w Warszawie” na jakim jest etapie?
Zakończenie całej drugiej linii metra planowane jest na 2023 rok. Na jakim etapie są prace obecnie?
W co warto zainwestować gotówkę w Lublinie?
/
W co warto zainwestować gotówkę w Lublinie?
Co można zrobić z pieniędzmi, by nie traciły na wartości?