Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Istnieją różne sposoby na to, by poprawić warunki termiczne w domowych wnętrzach. Jednym z ciekawszych są promienniki podczerwieni, które trafiają do rozmaitych przestrzeni jako skuteczne i wygodne ogrzewanie.
Kiedy warto się zdecydować na takie produkty? Czym wyróżniają się promienniki w porównaniu z innymi urządzeniami? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.
Elektryczne promienniki ciepła działają na zupełnie innych zasadach niż klasyczne konwektory. W przypadku tego typu urządzeń grzewczych za podnoszenie temperatury odpowiadają fale podczerwone, emitowane przez grzałki. Ograniczają się one wyłącznie do ogrzewania ciał stałych, które znajdują się na ich drodze. Zalicza się do nich ściany, podłogi, sufity, wyposażenie wnętrz, a także ludzi przebywających w danym pomieszczeniu.
Promienniki nie muszą zatem ogrzewać dużych mas powietrza, by poprawić komfort cieplny w danym pokoju. To dopiero ogrzane fizyczne przedmioty oddają ciepło do powietrza, podnosząc jego temperaturę.
Nowoczesne promienniki podczerwieni występują w wielu wersjach, czego świetny przykład można zauważyć na stronie: Econovli.pl. Mają rozmaite wielkości i moc, dzięki czemu łatwo dopasować rozwiązanie do potrzeb konkretnej przestrzeni. Montuje się je na ścianach lub pod sufitami, bądź wykorzystuje modele mobilne, które da się ustawić w dowolnym miejscu, gdzie akurat potrzebuje się ogrzewania.
Co ciekawe, elektryczne promienniki podczerwieni da się stosować również na zewnątrz. Ze względu na sposób działania są wydajnym i wygodnym sposobem na to, by podnieść temperaturę w miejscach wypoczynku na tarasie lub balkonie.
Promienniki stosuje się jako główne ogrzewanie w miejscach, gdzie nie planuje się innych instalacji, bądź używa się ich w roli ogrzewania uzupełniającego, by okazjonalnie podnieść temperaturę w danej przestrzeni. Świetnie sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też w warsztatach, garażach i piwnicach. Wiele osób wykorzystuje je w przestrzeniach remontowanych. Wspierają bowiem szybsze wysychanie ścian i podłóg, ograniczając do minimum ryzyko pojawienia się wilgoci, pleśni i grzybów.
Podstawową korzyścią użycia promienników jest ich wysoka skuteczność działania. Bezpośrednie ogrzewanie osób i przedmiotów sprawia, że efekt grzewczy jest odczuwalny niemalże natychmiast. Brak konieczności ogrzewania powietrza sprawia, że produkty tego typu wyróżniają się sporą wydajnością.
Nowoczesne promienniki są proste w obsłudze i praktyczne – można ustawić je w dowolnym punkcie, dodatkowo ukierunkowując strumień ciepła, by jeszcze bardziej zwiększyć komfort cieplny oraz skrócić czas potrzebny na uzyskanie optymalnej temperatury. Takie urządzenia zużywają niewiele energii elektrycznej, nie wymagają drogiej instalacji ani skomplikowanych zabiegów konserwatorskich. Można je zastosować niemal w każdej przestrzeni, jeśli tylko ma się dostęp do sieci energetycznej. Nie zapominajmy też, że takie grzejniki są przyjazne dla środowiska – nie emitują bowiem dwutlenku węgla do atmosfery.
Promienniki cieplne chętnie wykorzystuje się w różnych domowych wnętrzach do poprawy warunków termicznych. Sprawdzają się w ciasnych mieszkaniach, jak i w przestronnych pomieszczeniach, zapewniając optymalne warunki termiczne. Trudno się zatem dziwić, że tak wiele osób wybiera właśnie ten typ ogrzewania – bezpieczny, wygodny i naprawdę skuteczny.
Fot.: materiał prasowy Klienta.