Jakie poszycie na dach wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kluczowym elementem każdego domu jest dach. Wykonuje się go na końcu. Od tego, jakiego rodzaju poszycie zostanie zastosowane, zależy to, czy w domu będzie ciepło. Nagrzane powietrze jest rzadsze od zimnego, dlatego się unosi. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań dotyczących tego, jak wykończyć dach.

Zalety nowoczesnej blachodachówki

Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań w kwestii poszyć dachowych jest blachodachówka. Jej obecność na dachach jest bardzo częsta, ponieważ położenie tego poszycia jest relatywnie niedrogie. Blacha na dachu jest w stanie bez problemu wytrzymać nawet 50 lat. W przypadku mocnego poszycia z odpowiednimi powłokami zabezpieczającymi, blachodachówka będzie przez długie dekady spełniała swoje zadanie. Jest się wówczas jednak skazanym na standardową estetykę, która nie wyróżnia się na tle innych domów.

Czy warto zainwestować w dachówki?

Położenie ceramicznej lub betonowej dachówki wymaga wprawy. Fachowców można znaleźć na przykład na https://dachserwis.com/. Wyróżnikiem dachówki ceramicznej jest jej wygląd. To rozwiązanie, które jest droższe od blachodachówki, ale przyciąga uwagę i pozwala wyróżnić dom na tle innych. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest także trwałość dachówki ceramicznej, która może przekroczyć nawet sto lat. To rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś ponadczasowego i uniwersalnego.

Dużą zaletą dachówek ceramicznych są właściwości termoizolacyjne. Dachówki cechują się też bardzo niską nasiąkliwością, więc są wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych. Odpowiednio skonstruowany dach jest w pełni odporny na działanie wody i wchłanianie wilgoci, a dodatkowo zapewnia odpowiednią izolację termiczną. Warto jednak pamiętać, że dachówki ceramiczne są ciężkie i można je wykorzystywać tylko na dachach, które zostały do tego właściwie zaprojektowane. Chęć wykorzystania takiego poszycia dachu warto zaznaczyć jeszcze przed wykonaniem projektu domu.

Pokrycie z trzciny – czy warto?

Jeśli trzcina pasuje do charakteru budynku, jej ułożenie może być dobrym pomysłem. Chociaż krycie dachów strzechą wydaje się być metodą archaiczną, została ona uwspółcześniona i dostosowana do współczesnych standardów. Trzcina zapewnia wysoki współczynnik izolacji termicznej, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo ocieplać dachu grubą warstwą materiału.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że dach z trzciny będzie drogi. Tego typu poszycie dachowe wymaga także odpowiedniej konserwacji, a dach musi zostać skonstruowany z wymaganym spadkiem. Taką opcję warto rozważyć tylko w określonych przypadkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować obiekt do organizacji wesela?
/
Jak przygotować obiekt do organizacji wesela?
Wesele jest wyjątkowym momentem w życiu. Warto więc zadbać, aby ten dzień był szczególny. Dowiedz się, jak zaaranżować przestrzeń do organizacji wesela.
Lista dokumentów, które musisz uzyskać przed rozpoczęciem budowy
/
Lista dokumentów, które musisz uzyskać przed rozpoczęciem budowy
Budowa domu to czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Sprawdź, jakie dokumenty musisz skompletować przed rozpoczęciem prac, by wszystko odbyło się zgodnie z prawem!
Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?
/
Czy opłaca się inwestować w apartamenty w Tatrach Słowackich?
Chcesz mieć swój apartament w Tatrach? Przeczytaj, dlaczego opłaca się inwestować w nieruchomości na Słowacji.