Jakie poszycie na dach wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kluczowym elementem każdego domu jest dach. Wykonuje się go na końcu. Od tego, jakiego rodzaju poszycie zostanie zastosowane, zależy to, czy w domu będzie ciepło. Nagrzane powietrze jest rzadsze od zimnego, dlatego się unosi. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań dotyczących tego, jak wykończyć dach.

Zalety nowoczesnej blachodachówki

Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań w kwestii poszyć dachowych jest blachodachówka. Jej obecność na dachach jest bardzo częsta, ponieważ położenie tego poszycia jest relatywnie niedrogie. Blacha na dachu jest w stanie bez problemu wytrzymać nawet 50 lat. W przypadku mocnego poszycia z odpowiednimi powłokami zabezpieczającymi, blachodachówka będzie przez długie dekady spełniała swoje zadanie. Jest się wówczas jednak skazanym na standardową estetykę, która nie wyróżnia się na tle innych domów.

Czy warto zainwestować w dachówki?

Położenie ceramicznej lub betonowej dachówki wymaga wprawy. Fachowców można znaleźć na przykład na https://dachserwis.com/. Wyróżnikiem dachówki ceramicznej jest jej wygląd. To rozwiązanie, które jest droższe od blachodachówki, ale przyciąga uwagę i pozwala wyróżnić dom na tle innych. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest także trwałość dachówki ceramicznej, która może przekroczyć nawet sto lat. To rozwiązanie dla osób, które szukają czegoś ponadczasowego i uniwersalnego.

Dużą zaletą dachówek ceramicznych są właściwości termoizolacyjne. Dachówki cechują się też bardzo niską nasiąkliwością, więc są wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych. Odpowiednio skonstruowany dach jest w pełni odporny na działanie wody i wchłanianie wilgoci, a dodatkowo zapewnia odpowiednią izolację termiczną. Warto jednak pamiętać, że dachówki ceramiczne są ciężkie i można je wykorzystywać tylko na dachach, które zostały do tego właściwie zaprojektowane. Chęć wykorzystania takiego poszycia dachu warto zaznaczyć jeszcze przed wykonaniem projektu domu.

Pokrycie z trzciny – czy warto?

Jeśli trzcina pasuje do charakteru budynku, jej ułożenie może być dobrym pomysłem. Chociaż krycie dachów strzechą wydaje się być metodą archaiczną, została ona uwspółcześniona i dostosowana do współczesnych standardów. Trzcina zapewnia wysoki współczynnik izolacji termicznej, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo ocieplać dachu grubą warstwą materiału.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że dach z trzciny będzie drogi. Tego typu poszycie dachowe wymaga także odpowiedniej konserwacji, a dach musi zostać skonstruowany z wymaganym spadkiem. Taką opcję warto rozważyć tylko w określonych przypadkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Księgi wieczyste online: Jak korzystać z elektronicznej wersji dokumentów nieruchomości
/
Księgi wieczyste online: Jak korzystać z elektronicznej wersji dokumentów nieruchomości
Elektroniczne księgi wieczyste dostępne online umożliwiają szybki i wygodny dostęp do informacji dotyczących nieruchomości.
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
/
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
Hotelowe sypialnie powinny być przede wszystkim wygodne i sprzyjające odpoczynkowi. Warto więc zadbać o to, aby goście hotelowi mogli się w nich w pełni zrelaksować. Podpowiadamy, jak urządzić pokój hotelowy, aby osiągnąć taki właśnie efekt.
Gdzie warto umieścić taśmy ledowe?
/
Gdzie warto umieścić taśmy ledowe?
Taśmy ledowe to doskonała propozycja do każdego wnętrza. Dowiedz się, gdzie umieścić taką taśmę, aby wyglądała efektownie i estetycznie.