Osłony na duże przeszklenia okienne

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W nowoczesnym budownictwie duże przeszklenia są zaliczane już do standardów. Jednak w ich przypadku tradycyjne osłony okienny się nie sprawdzą. Nie oznacza to faktu, że należy całkowicie zrezygnować z ich montażu. Do dyspozycji zyskuje się żaluzje fasadowe. Oto osłony okienne, które są dopasowane do potrzeb współczesnych klientów.

Żaluzje fasadowe na świeże powietrze

Tego typu osłony okienne można poznać po tym, że znajdują się na dworze. Składają się one z lameli, które w całości wykonane są z aluminium. Całość odporna jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, więc można bez obaw stosować je przez cały rok. Lamele połączone są linkami stalowymi. Nie można zapomnieć także o prowadnicach, które odpowiadają za ich pełną funkcjonalność. Dostępne są żaluzje zewnętrzne, które takich prowadnic nie muszą posiadać, jednak wielu użytkowników przyznaje, że nie są one w stanie zapewnić takiej wygody i komfortu użytkowania. Lamele mogą być dostępne w szerokościach od 65 do 90mm. Każdy klient ma możliwość ich dopasowania do własnych potrzeb.

Zalety żaluzji fasadowych

Nie ma nic gorszego niż przegrzane szklane powierzchni, czyli okna, które sprawiają, że we własnych domach nie idzie wytrzymać. Żaluzje fasadowe mają tą zaletę, że chronią okna przed przegrzaniem. Można je stosować nie tylko w dzień, ale także w nocy. W porze wieczorno-nocnej można dzięki nim odgrodzić się od świateł ulicznych, jak również hałasu.

Ciekawostką jest to, że umożliwiają one możliwość swobodnej regulacji ilości światła bez konieczności ich podnoszenia do góry. Wiele osób ucieszy również ten fakt, że stosowanie żaluzji zewnętrznych pozwala zaoszczędzić na energii. Jest to możliwe dzięki temu, że między osłoną a oknem tworzy się kurtyna powietrzna, która staje się izolatorem. Dzięki temu można zyskać pewność co do tego, że z domu nie będzie „uciekać” tak duża ilość ciepła.

Estetyczne osłony okienne

Wiele osób na pewno zauważy również ten fakt, że montaż żaluzji fasadowych odmieni wygląd całego budynku. Zapewnia to estetyka i wyjątkowy design tych elementów. Można je dopasować do różnego rodzaju elewacji, jakie są wykończone za pomocą szkła, drewna, betonu, kamienia czy cegły. Nie lada ciekawostką jest to, że są takie firmy, które są w stanie wykonać żaluzje w indywidualnie dopasowanych kolorach.Osoby, które chcą zamówić dla siebie tego typu osłony okienne, mogą wejść na https://sunfas.pl/. Znaleźć tam można ofertę firmy, która swoim klientom zapewnia kompleksową obsługę – począwszy od sprzedaży po montaż.

Fot.: Paul Szewczyk/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mieszkanie ze spółdzielni czy od dewelopera?
/
Mieszkanie ze spółdzielni czy od dewelopera?
Zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania od spółdzielni, czy też od dewelopera? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie korzyści wiążą się z każdą z tych możliwości.
Co warto wiedzieć o projektowaniu wnętrz?
/
Co warto wiedzieć o projektowaniu wnętrz?
Projektowanie wnętrz to dziedzina, w której specjaliści zajmują się tworzeniem funkcjonalnych i estetycznych aranżacji przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy użytkowych. Wiedza i doświadczenie projektantów pozwalają im na stworzenie unikalnych rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.
Konserwacja Techniczna Budynków. Co to takiego i na czym polega?
/
Konserwacja Techniczna Budynków. Co to takiego i na czym polega?
Chcesz, aby Twój dom był jak najdłużej w nienagannym stanie? Przeczytaj o Konserwacji Technicznej Budynków.