O czym pamiętać przy projektowaniu łazienki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio zaprojektowana łazienka jest wygodna i bezpieczna dla wszystkich domowników. Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy projektowaniu funkcjonalnej łazienki. 

Remont łazienki wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego zwykle przeprowadza się go raz na kilka lat. Warto uwzględnić kilka kwestii, które pozwolą na wygodne użytkowanie tego pomieszczenia. Świetną inwestycją jest zakup sprzętów i materiałów wysokiej jakości, które nie będą wymagały częstej wymiany czy naprawy. Projektanci polecają także ponadczasowy wystrój, dzięki któremu łazienka przez wiele lat nie wyjdzie z mody.

Bezpieczeństwo użytkowania

Decydując o układzie łazienki, należy wziąć pod uwagę zasady bhp i zadbać m.in. o to, żeby drzwi pomieszczenia otwierały się na zewnątrz pomieszczenia, a kafelki były antypoślizgowe. Jeśli w domu przebywa starsza osoba, wygodnym rozwiązaniem może być również montaż poręczy przy wannie czy toalecie, która ułatwia podparcie. 

Przestrzeń do przechowywania

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga częstego sprzątania ze względów higienicznych. Mając na uwadze także szybkie gromadzenie się kurzu, warto zaprojektować pojemną szafkę do przechowywania kosmetyków, artykułów higienicznych czy środków do sprzątania. Zamknięte szafki pozwolą także wizualnie zaprowadzić większy porządek w pomieszczeniu. W przypadku łazienek o niewielkim metrażu, warto przemyśleć montaż szafki nad toaletą, a także zakupić pojemną szafkę z umywalką. Dobrym rozwiązaniem mogą być także półki nad wannę lub koszyczki do zawieszenia pod prysznicem. 

Odpowiednia wysokość szafek i sprzętów

Przy projektowaniu łazienki, zwłaszcza jeśli meble są zamawiane na wymiar, warto uwzględnić wzrost domowników. Nisko osadzone blaty czy umywalki mogą być utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu, jeśli nie zostaną optymalnie dostosowane do średniej wzrostu domowników. 

Funkcjonalna armatura łazienkowa

Warto zwrócić uwagę również na odpowiednią instalację odpływową pod prysznicem. Nieszczelny brodzik prysznicowy czy niedrożny odpływ mogą doprowadzić do szybkiego zalania łazienki. Warto zainwestować w nowoczesny i minimalistyczny odpływ liniowy srebrny, który sprawdzi się zwłaszcza w przestrzeni, gdzie nie można wykonać głębokiego wykopu w podłodze, na przykład w cienkich stropach.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
/
Sypialnia w hotelu – jak stworzyć w niej komfortowe warunki do odpoczynku?
Hotelowe sypialnie powinny być przede wszystkim wygodne i sprzyjające odpoczynkowi. Warto więc zadbać o to, aby goście hotelowi mogli się w nich w pełni zrelaksować. Podpowiadamy, jak urządzić pokój hotelowy, aby osiągnąć taki właśnie efekt.
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
/
Jak urządzić salon o niewielkim metrażu?
Urządzanie salonu nie jest łatwym zadaniem, a jeśli dodatkowym utrudnieniem staje się jeszcze mała powierzchnia pokoju, staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy, jakie patenty zastosować, by praktycznie i modnie urządzić niewielki salon.
Aranżacja łazienki – niezbędne wyposażenie
/
Aranżacja łazienki – niezbędne wyposażenie
Czy istnieje przepis na idealną łazienkę? Sprawdź, o co musisz zadbać, by cieszyć się funkcjonalnym, estetycznym pomieszczeniem w swoim domu lub mieszkaniu.