Jak dbać o czystość przy wejściu do domu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń przed wejściem do domu to jego wizytówka. Czystość przed domem i na ganku daje gościom i przechodniom sygnał, że Twoje domostwo jest schludne, zadbane i dobrze zorganizowane. Oczywiście nie warto przejmować się opinią innych ludzi, natomiast warto robić dobre pierwsze wrażenie. Podpowiadamy, w jaki sposób najefektywniej dbać o czystość przed wejściem do domu.     

Często zamiataj ganek    

Piasek i błoto wniesione pod butami na ganek oraz liście czy gałązki z drzew, przywiane przez wiatr sprawiają, że przestrzeń przed domem staje się brudna i mało atrakcyjna wizualnie. Bałagan przed domem wpływa również na to, że w jego wnętrzu panuje nieporządek. Kurz, brud oraz drobne przedmioty leżące na ganku zostają pod butami wniesione z zewnątrz do przedpokoju. Żeby tego uniknąć, warto przed domem położyć wycieraczkę do butów. Doskonale sprawdzi się także mata gumowa, pod którą zostaną wszelkie zanieczyszczenia z dworu. Ganek pomimo obecności maty i wycieraczek nadal trzeba regularnie zamiatać oraz myć, by pozbywać się brudu i zanieczyszczeń.

Personalizowane i cięte na wymiar wycieraczki przed dom oraz do jego wnętrza, kupisz na stronie https://www.wycieraczkowo.com/wycieraczka-pod-drzwi/wycieraczki-na-wymiar.    

Kup odpowiednie drzwi    

Ten punkt może zaskakiwać, ale jest jak najbardziej uzasadniony. Złe wymiary drzwi wejściowych powodują ich nieszczelność. Przez to przy wejściu do domu jest nie tylko zimno, lecz także sprawia, że do przedpokoju dostaje się piasek, pył z dworu. Żeby temu zapobiec dokładnie zmierz ile powinny mieć Twoje drzwi i kup skrzydło o właśnie tych wymiarach. Solidne drzwi wyglądają też bardziej estetycznie zewnątrz, więc jeśli zależy Ci na ładnej aranżacji przestrzeni przed domem, postaw na naprawdę porządne drzwi wejściowe. Będzie to inwestycja na wiele lat, gwarancja bezpieczeństwa oraz wspaniała ozdoba domu. Dobre, ciężkie drzwi pomagają dbać o estetykę w jeszcze jednym aspekcie, mianowicie nie jest tak łatwo je otworzyć, przez co nawet silny wiatr nie będzie w stanie rozchylić ich z impetem, by uszkodziły elewację domu.    

Wybierz podłogę, którą łatwo umyć   

Materiał, w którym wyłożysz podłogę w przedpokoju tuż przy wejściu oraz ganek przed wejściem, powinien być wytrzymały, odporny na ścieranie oraz łatwy w czyszczeniu. Najlepiej w tej roli sprawdzają się płytki ceramiczne, pod warunkiem, że dobierzesz je odpowiednio do przeznaczenia. Oznacza to, że kafelki muszą być podłogowe, nie ścienne i zewnętrzne lub wewnętrzne, w zależności od tego, gdzie je montujesz. Na ganku połóż płytki przeznaczony do użytku na zewnątrz, które są bardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz wilgoć czy temperaturę. Z kolei w korytarzu możesz już ułożyć kafelki wewnętrzne, które nie są już tak wytrzymałe, ale nadal muszą znosić dużo większe obciążenie, płytki położone na ścianie.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nadać wnętrzom w kawalerce przytulności?
/
Jak nadać wnętrzom w kawalerce przytulności?
Chcesz sprawić, aby Twoja kawalerka stała się ciepła i przytulna? Przetestuj te porady.
Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo w biurze w czasie pandemii
/
Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo w biurze w czasie pandemii
Szukasz sposobów, by chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z pandemią? Zastanawiasz się, co możesz zrobić? Sprawdź!
Właściciel działki. Jak go znaleźć?
/
Właściciel działki. Jak go znaleźć?
Znalazłeś piękną działkę idealną pod budowę wymarzonego domu, ale nie wiesz, jak znaleźć jej właściciela? Podpowiadamy!