Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczepienia w firmach mają rozpocząć się w połowie maja. Powodzenie akcji zależy przede wszystkim od tego, czy koncerny produkujące szczepionki wywiążą się ze swoich zapewnień i dostarczona zostanie odpowiednia ilość szczepionek. Więcej dowiesz się w tym artykule.

W poniedziałek 26 kwietnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, zapowiedział rozpoczęcie akcji szczepień w zakładach pracy.

szczepionka na covid
Photo by Antonio Balasco/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images

Szczepienia pracodawców, pracowników oraz ich rodzin mają być przeprowadzone w firmach po wcześniejszym zgłoszeniu zakładu pracy do systemu. Zapisy ruszą po długim weekendzie majowym, dokładnie 4 maja 2021 r.

Pilotażowe szczepienia w firmach mają rozpocząć się w poniedziałek 17 maja 2021 r. W pierwszym tygodniu akcji na szczepienia przeznaczone ma zostać ponad 100 tys. dawek. Od 1 czerwca z kolei będzie to około 300 tys. dawek szczepionki tygodniowo. 

>> Zobacz też: Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby zgłosić firmę do programu szczepień?

We wtorek 4 maja rusza rejestracja dla firm, które chcą wziąć udział w nowym programie szczepień i zorganizować je na swoim terenie. Warunkiem dołączenia jest co najmniej 300 chętnych pracowników lub pracowników wraz z rodzinami gotowych się zaszczepić. Formularz, za pomocą którego dokonać będzie można rejestracji, ma się pojawić 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

O kolejności organizacji akcji szczepień na terenie zakładu pracy będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Konkretne daty będą wyznaczone po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa. 

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Firmy namawiają swoich pracowników do szczepienia

Pracodawcom zależy na tym, aby personel ich firmy został zaszczepiony. A skoro warunkiem do udziału w rządowym programie szczepień jest zgłoszenie co najmniej 300 chętnych osób, pracodawcy szukają sposobów, aby przekonać niezdecydowanych do udziału w akcji. Niektóre firmy deklarują dodatkowe 500 zł dla każdego, kto zgłosi chęć przyjęcia szczepionki.

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wypowiedzenie umowy najmu. Jak sporządzić dokument?
/
Wypowiedzenie umowy najmu. Jak sporządzić dokument?
Jak skutecznie wypowiedzieć umowę najmu? O tych rzeczach trzeba wiedzieć!
Czym się kierować przy wyborze stolika kawowego?
/
Czym się kierować przy wyborze stolika kawowego?
Niezależnie od tego, czy wolisz styl nowoczesny, czy tradycyjny, istnieje wiele opcji do wyboru podczas zakupów stolika do kawy.
Znaczny wzrost sprzedaży mieszkań na peryferiach miast w 2020 roku
/
Znaczny wzrost sprzedaży mieszkań na peryferiach miast w 2020 roku
Chcesz kupić mieszkanie? Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią lokalizację? Sprawdź, dlaczego warto mieszkać na peryferiach!