Szczepienia w firmach. Akcja szczepień rusza w maju

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczepienia w firmach mają rozpocząć się w połowie maja. Powodzenie akcji zależy przede wszystkim od tego, czy koncerny produkujące szczepionki wywiążą się ze swoich zapewnień i dostarczona zostanie odpowiednia ilość szczepionek. Więcej dowiesz się w tym artykule.

W poniedziałek 26 kwietnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, zapowiedział rozpoczęcie akcji szczepień w zakładach pracy.

szczepionka na covid
Photo by Antonio Balasco/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images

Szczepienia pracodawców, pracowników oraz ich rodzin mają być przeprowadzone w firmach po wcześniejszym zgłoszeniu zakładu pracy do systemu. Zapisy ruszą po długim weekendzie majowym, dokładnie 4 maja 2021 r.

Pilotażowe szczepienia w firmach mają rozpocząć się w poniedziałek 17 maja 2021 r. W pierwszym tygodniu akcji na szczepienia przeznaczone ma zostać ponad 100 tys. dawek. Od 1 czerwca z kolei będzie to około 300 tys. dawek szczepionki tygodniowo. 

>> Zobacz też: Flex office. Czym jest nowy sposób najmu biur?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby zgłosić firmę do programu szczepień?

We wtorek 4 maja rusza rejestracja dla firm, które chcą wziąć udział w nowym programie szczepień i zorganizować je na swoim terenie. Warunkiem dołączenia jest co najmniej 300 chętnych pracowników lub pracowników wraz z rodzinami gotowych się zaszczepić. Formularz, za pomocą którego dokonać będzie można rejestracji, ma się pojawić 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

O kolejności organizacji akcji szczepień na terenie zakładu pracy będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Konkretne daty będą wyznaczone po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa. 

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Firmy namawiają swoich pracowników do szczepienia

Pracodawcom zależy na tym, aby personel ich firmy został zaszczepiony. A skoro warunkiem do udziału w rządowym programie szczepień jest zgłoszenie co najmniej 300 chętnych osób, pracodawcy szukają sposobów, aby przekonać niezdecydowanych do udziału w akcji. Niektóre firmy deklarują dodatkowe 500 zł dla każdego, kto zgłosi chęć przyjęcia szczepionki.

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobieramy farbę do pomieszczenia. Poradnik od A do Z
/
Dobieramy farbę do pomieszczenia. Poradnik od A do Z
Upewnij się, czy wiesz już wszystko o właściwościach farb oraz o tym, jak dopasować je do specyfiki wnętrza.
Jak zapewnić w mieszkaniu dobrą wentylację?
/
Jak zapewnić w mieszkaniu dobrą wentylację?
Dlaczego warto zadbać o wymianę powietrza w domu? Jakie są niezbędne elementy wyposażenia wentylacji? Jak poprawnie czyścić przewód kominowy? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule.
Skąd czerpać wiedzę o nieruchomościach?
/
Skąd czerpać wiedzę o nieruchomościach?
Chcesz zacząć inwestować w nieruchomości, ale nie wiesz jak postawić pierwsze kroki? Nie działaj w ciemno! Sprawdź, skąd brać wiedzę i informację na temat inwestycji budowlanych.