W jakich miejscach konieczna jest regularna dezynfekcja?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Epidemia koronawirusa uświadomiła nam wszystkim to, jak ważna jest czystość i dezynfekcja rąk oraz powierzchni. Dbanie o czystość i regularna dezynfekcja jest obecnie niezbędna prawie wszędzie, są jednak miejsca, w których jest ona szczególnie ważna. Gdzie i dlaczego należy stale dezynfekować powierzchnie oraz dłonie? Już wyjaśniamy. 

Szpitale i przychodnie lekarskie

To najbardziej oczywiste miejsce, które wymaga stałej dezynfekcji. Nawet w czasach przedcovidowych była to standardowa praktyka. Szpitale i przychodnie to miejsce, gdzie codziennie przez wiele godzin gromadzą się chorzy ludzie, drobnoustroje, bakterie i wirusy grubą warstwą pokrywają wszystkie powierzchnie, dlatego, by choroby nie rozprzestrzeniały się, niezbędna jest dezynfekcja. Jeśli musisz iść do lekarza, przyjmującego w przychodni lekarskiej lub w szpitalu, koniecznie zabierz ze sobą środek do dezynfekcji rąk, by nie zarazić się przez przypadek chorobą pacjenta w kolejce za Tobą. Bez tego zwykła wizyta tylko po receptę może skończyć się grypą lub inną zaraźliwą chorobą. Środki do higieny i dezynfekcji oraz gumowe rękawiczki, które ograniczają Twój kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami posiada w swojej ofercie sklep EM Medical

Apteki

To kolejne miejsce, które odwiedzają w ogromnej większości ludzie chorzy, czasem tuż po wizycie u lekarza. Osoby przeziębione, chore na grypę czy poważniejsze infekcje muszą odwiedzić aptekę, by kupić sobie leki, dlatego nawet choroba nie zatrzymuje ich w tym wypadku w domu. Niestety wystarczy jedno kichnięcie chorej osoby, by bakterie osiadły na ladzie aptecznej. Ta powierzchnia musi być stale dezynfekowana, by klienci nie zarażali się od siebie. Unikaj dotykania lady w aptece, a już na pewno nie odkładaj tam na przykład telefonu, dodatkowo, by zmniejszyć ryzyko zarażenia się, płać bezgotówkowo. 

szczepienia w firmie
Photo By Maria Jose Lopez/Europa Press via Getty Images

Salony kosmetyczne

Gabinet kosmetyczny również musi być nieskazitelnie czysty. Narzędzia inwazyjne, takie jak cążki do skórek czy nożyczki do paznokci, by były bezpieczne, muszą być profesjonalnie sterylizowane na poziomie narzędzi chirurgicznych. Nie może dojść do sytuacji, że manicurzystka skaleczy kogoś cążkami, a te nie zostaną dokładnie wysterylizowane. Wszystko, co ma jakikolwiek kontakt ze skóra lub co wprowadza się do ciała, musi być jednorazowe lub czyszczone i wyparzane w specjalnych warunkach przez profesjonalne firmy. Również łóżko, na którym odbywają się zabiegi, gdzie klienci spędzają kilka godzin, muszą być dezynfekowane po każdej osobie, zwłaszcza, jeśli fotel lub łóżko miały bezpośredni kontakt ze skórą. 

Studio tatuażu i piercingu

W tych miejscach wykonuje się zabiegi inwazyjne, używa się igieł oraz często pojawia się krew. By nie dochodziło do zakażeń różnymi ciężkimi chorobami, podstawą jest sterylność i sumienna dezynfekcja. Te miejsca muszą przestrzegać szczególnych zasad higieny i podlegają częstym kontrolom. Żeby mogły funkcjonować, muszą bezwzględnie po każdym kliencie zdezynfekować wszystkie powierzchnie, wymienić narzędzia oraz za nowo zafoliować fotele i łóżka. Studia tatuażu oraz piercingu to naprawdę bezpieczne miejsca. 

Przed pandemią mało kto przejmował się dezynfekcją, czy nawet regularnym myciem rąk. Obecnie u większości osób jest to już odruch. Nasza świadomość w temacie higieny wzrosła, dzięki czemu możemy skuteczniej bronić się przed chorobami. Nie bój się zapytać w sklepie czy aptece, kiedy ostatnio dezynfekowana była lada lub poprosić o jej zdezynfekowanie przed Twoim podejściem. W ten sposób dbasz o siebie i innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
/
Nowoczesne urządzenia do sal konferencyjnych
O jakie aspekty zadbać, kiedy urządzasz salę konferencyjną? Doradzamy!
Jak udekorować modny ogród – inspiracje i pomysły
/
Jak udekorować modny ogród – inspiracje i pomysły
Jakie produkty wybrać i czym się kierować podczas dobierania poszczególnych akcesoriów? Kilka pomysłów przedstawimy w dzisiejszym tekście.
Zastosowanie paneli tapicerowanych w sypialni i przedpokoju
/
Zastosowanie paneli tapicerowanych w sypialni i przedpokoju
Odkryj tajniki aranżacji przestrzeni z panelami tapicerowanymi na wymiar!