Francuski deweloper planuje inwestycje w Polsce

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Francuski deweloper Bouygues Immobilier działa w Polsce już od 20 lat. Do tej pory oddał do użytku aż 6900 mieszkań w trzech dużych miastach. W zeszłym roku została oddana do użytku jubileuszowa, 50-ta inwestycja.

20-lecie działalności francuskiego dewelopera w Polsce

Francuski deweloper Bouygues Immobilier zadebiutował w Polsce w 2001 roku. Trzy lata później oddał do użytku Rezydencję Renoir znajdującą się w Warszawie. Najwięcej mieszkań buduje w stolicy, choć firma postawiła również kilka budynków we Wrocławiu i Poznaniu.

W tym roku mija 20 lat działalności Bouygues Immobilier Polska.

50 udanych inwestycji francuskiego dewelopera

Jubileuszowa, 50-ta inwestycja została oddana do użytku w Poznaniu ­– Cerisier Résidence jest jedną z dwóch inwestycji francuskiego dewelopera w tym mieście. Cztery inwestycje znajdują się we Wrocławiu, a pozostałe 44 są w różnych miejscach Warszawy. Większość z nich to małe zamknięte osiedla liczące mniej niż 100 mieszkań.

Bouygues Immobilier Polska ma w swoim dorobku również duże osiedla mieszkaniowe:

  • Le Village – osiedle z 233 domami szeregowymi znajdującymi się pod Warszawą;
  • La Tour Residence – osiedle zamknięte na 246 mieszkań;
  • Villa Arte – zamknięte osiedle znajdujące się na Warszawskiej Woli. W skład tego osiedla wchodzi 837 mieszkań znajdujących się w trzech budynkach: Bell’Arte, Carre Arte, Arte Nova.

Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska, w swoich wypowiedziach podkreśla, że francuska firma od początku stawiała na kameralne projekty i kompaktowe mieszkania, ponieważ Polacy cenią sobie prywatność i wolą mieszkać w niewielkich społecznościach. Dlatego firma Bouygues Immobilier Polska buduje mniejsze osiedla, ale w większej liczbie. Dyrektor stwierdził, że firma dostosowuje swoje projekty do aktualnych potrzeb rynku.

Kolejne inwestycje Bouygues Immobilier Polska

W 2021 Bouygues Immobilier Polska planuje oddać do użytku kolejne inwestycje. Pierwszą z nich będzie Forêt na Warszawskiej Białołęce. Oprócz niego, w tym roku mają powstać kolejne osiedla w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Francuski deweloper ma również plan na budowę osiedla w Trójmieście. Cezary Grabowski zapowiedział, że kolejne inwestycje firmy powstaną w Krakowie.

Kameralne mieszkania otoczone zielenią

Firma Bouygues Immobilier Polska w ciągu 20 lat swojej działalności w Polsce oddała do użytku 6900 mieszkań. Dyrektor marketingu i sprzedaży w swoich wypowiedziach podkreśla, że ich celem jest zbudowanie silnej pozycji wśród wszystkich polskich deweloperów. Francuska firma wypracowała sobie renomę solidnego i uczciwego dostawcy mieszkań.

Cezary Grabowski w wywiadzie stwierdził, że celem firmy jest ułatwienie klientom zakupu mieszkań i oglądanie nowych osiedli. Dlatego firma korzysta z nowych technologii: BIM i Virtual Reality. W każdym osiedlu budowanym przez Bouygues Immobilier Polska można kupić kawalerkę – co jest ewenementem wśród mieszkań deweloperskich.

>> Zobacz też: Ile kosztuje dom od dewelopera w Rzeszowie?

Nowoczesne i zrównoważone budownictwo

Bardzo ważne dla francuskiej firmy jest zrównoważone budownictwo, w którym używane są ekologiczne materiały budowlane. Ten obrany przez dewelopera kierunek można zobaczyć na kilku wybudowanych osiedlach:

  • Essentiel Talarowa – ekologiczne rozwiązania takie jak m.in. panele fotowoltaiczne, białe poszycie dachu, system do gromadzenia wody deszczowej;
  • Lumea – ekologiczne rozwiązania m.in. domki dla owadów, budki dla ptaków, rośliny na elewacji;
  • Vitalité – komfortowe osiedle ze strefą SPA i siłownią wewnątrz budynku, boisko oraz strefy relaksu dostępne na osiedlu.

Francuskie trendy w polskim wydaniu

Bouygues Immobilier Polska jest polskim oddziałem francuskiej firmy deweloperskiej. Cezary Grabowski przyznaje, że wiele z francuskich rozwiązań sprawdziło się w Polsce. Inspiracje to nie tylko nazwy, lecz również wygląd budynków oraz kameralny charakter osiedli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Budowa domu z systemem rekuperacji, wady i zalety
/
Budowa domu z systemem rekuperacji, wady i zalety
Czy warto zainwestować w nowatorski system wentylacji w domu? Zobacz, w czym może pomóc, a na co należy uważać przy jego projektowaniu.
Kredyt na wykończenie domu. Dlaczego warto się zdecydować?
/
Kredyt na wykończenie domu. Dlaczego warto się zdecydować?
Chcesz wziąć kredyt na wykończenie domu? Przeczytaj, co warto o tym wiedzieć.
Leasing nieruchomości – co to jest i na czym polega?
/
Leasing nieruchomości – co to jest i na czym polega?
Leasing to jedna z form finansowania zakupu nieruchomości przez przedsiębiorcę. Dowiedz się, na czym polega i kiedy warto rozważyć tę opcję.