Property Forum ONLINE. Trójmiasto i Kraków

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Za nami Property Forum Regiony – jedno z największych wydarzeń w branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tegoroczna edycja odbyła się 14 kwietnia w wersji online. Rozmowy dotyczyły dwóch szczególnie ważnych lokalizacji dla sektorów rynku nieruchomości komercyjnych – Trójmiasta i Krakowa. 

Regionalne konferencje organizowane przez Property Forum są jednym z najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ze względu na sytuację pandemiczną tegoroczna edycja przybrała nową formułę – całe wydarzenie przeniesiono do sieci. W środę, 14 kwietnia, przedstawiciele branży nieruchomości komercyjnych spotkali się online, aby rozmawiać o wyzwaniach i perspektywach obecnych na rynku Trójmiasta i Krakowa. Wydarzenie odbyło się pod nazwą Property Forum Online – Regiony. 

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Alan Aleksandrowicz – wiceprezydent Gdańska, Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa oraz przedstawiciele licznych instytucji obecnych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Property Forum Online – Regiony

Konferencja Property Forum w wersji online odbyła się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, umożliwiających otwarty dostęp do wydarzeń i treści oraz interaktywność i medialny zasięg. O czym rozmawiano na tegorocznym Property Forum?

Property Forum Online – Fokus na Trójmiasto

Podczas rozmów odnośnie rynku Trójmiasta skupiono się m.in. na planach rozwoju regionu i możliwościach dla biznesu, a także sposobach na przyciągnięcie inwestorów w dobie pandemii. Zaprezentowano także najnowsze dane dotyczące sektora nieruchomości komercyjnych w Trójmieście. Zgromadzeni goście zastanawiali się też, czy realizowane w Trójmieście projekty deweloperskie przyczynią się do realizacji wizji nowoczesnego ośrodka. 

Rynek magazynowy

Poruszono również kwestię przestrzeni logistyczno-przemysłowych. Sytuacja pandemii wpłynęła na spowolnienie przemysłu, jednak branża e-commerce nabrała rozpędu jak nigdy wcześniej. Zauważono, że sprzyjającym rozwiązaniem dla deweloperów jest relokacja magazynów do krajów położonych bliżej rynków zbytu. Zastanawiano się, czy regiony mogą skorzystać na tej zmianie ze względu na swoje lokalizacje.

Property Forum Online – Fokus na Kraków

W czasie rozmów na temat rynku krakowskiego podkreślono ogromny potencjał Krakowa. Wskazano na obecność portu lotniczego, licznych połączeń lotniczych, obszernej bazy hotelowej, infrastrukturę konferencyjną, a także ośrodki naukowo-akademickie i kulturalne. Te zalety czynią z Krakowa ważny punkt dla branży nieruchomości komercyjnych i jeden z najsilniejszych regionalnych ośrodków biznesowych w Polsce.

Rynek biurowy

W nowej rzeczywistości, której warunki podyktowała pandemia, znacznie przeobraził się rynek biurowy. Podczas rozmów na Property Forum pytano m.in. o to, czy planowane inwestycje będą kontynuowane bez zmian oraz jakie zmiany mogą być wymagane. Zastanawiano się, czy przestrzenie biurowe typu flex i mixed-use wyeliminują z rynku tradycyjne biurowce.

Property Forum Online – retransmisja z wydarzenia

Retransmisje z wydarzenia obejrzeć można na stronie propertynews.pl po zarejestrowaniu pod poniższymi linkami:

Property Forum Online Trójmiasto 

Property Forum Online Kraków 

Organizatorem wydarzenia Property Forum Online była Grupa PTWP (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości).

Źródło: propertynews.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstępne techniki sprzedaży nieruchomości: jak je zidentyfikować i unikać
/
Podstępne techniki sprzedaży nieruchomości: jak je zidentyfikować i unikać
Dowiedz się jak rozpoznać i unikać manipulacyjnych technik stosowanych w sprzedaży nieruchomości. Ochrona interesów klienta staje się priorytetem.
Czy na wynajmie biura można zaoszczędzić?
/
Czy na wynajmie biura można zaoszczędzić?
Odkryj jak efektywnie zarządzać finansami przedsiębiorstwa zaczynając od wyboru odpowiedniego miejsca do prowadzenia biznesu. Dowiedz się, czy wynajmowanie biura jest oszczędnościową opcją.
Jak założyć firmę? Praktyczny poradnik dla początkujących przedsiębiorców
/
Jak założyć firmę? Praktyczny poradnik dla początkujących przedsiębiorców
Założenie własnej firmy to wymagające i czasochłonne zadanie, ale jednocześnie może przynieść wiele korzyści i satysfakcji. W tym artykule przedstawimy praktyczny poradnik dla początkujących przedsiębiorców, który pomoże w założeniu i rejestracji własnej firmy oraz wskaże niezbędne dokumenty i formalności.