Przeprowadzka na Sardynię? Włosi zachęcają do kupna nieruchomości!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o posiadaniu domu w ciepłych krajach z turkusową wodą i piękną plażą na wyciągnięcie ręki? Cały czas szukasz swojego miejsca na Ziemi? Poznaj projekt władz Sardynii, zgodnie z którym otrzymasz 15 tysięcy euro, jeśli zdecydujesz się przeprowadzić na tę wyjątkową wyspę. Szczegóły znajdziesz poniżej!

Włochy zawsze były, są i zapewne będą odwiedzane przez miliony turystów, niektórzy decydują się też tutaj osiedlić. Zaobserwowano jednak, że tuż obok Włoch, a dokładniej na terenach wiejskich malowniczej Sardynii, jest coraz mniej mieszkańców. Regionalny rząd wyspy zdecydował się więc przedstawić zaskakujący projekt. 

Wedle jego zapisów każdy, kto zdecyduje się kupić (lub wyremontować) dom i się tu przeprowadzić, może otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 15 tysięcy euro, co odpowiada ponad 70 tysiącom złotych. W ten sposób władze chcą przeciwdziałać wyludnianiu się Sardynii. 

źródło:Miller_Eszter/pixabay.com
źródło:Miller_Eszter/pixabay.com

Są jednak haczyki – nieruchomość musi znajdować się w gminie liczącej maksymalnie 3 tysiące mieszkańców, a pomoc finansowa nie może pokryć więcej niż 50 procent wartości domu lub ewentualnych prac. Do tego wymagane jest – w ciągu 18 miesięcy od przyjazdu – zarejestrowanie się na pobyt stały na wyspie. Projekt opiewa na kwotę 45 milionów euro.

Zdj. główne:Simon/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować proste konsole i toaletki do różnych stylów wnętrz – inspiracje i porady
/
Jak dopasować proste konsole i toaletki do różnych stylów wnętrz – inspiracje i porady
Odkryj inspiracje i praktyczne porady na temat dobierania konsol i toaletki do różnych stylów wnętrzarskich. Zrozum, jak te eleganckie elementy mogą ocieplić przestrzeń i dodać indywidualnego charakteru do Twojego domu.
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
/
Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?
Zastanawiasz się, jak pandemia odbiła się na sektorze targów branżowych i turystyce? Dowiedz się, co na ten temat sądzą eksperci i czy po wakacjach konferencje i targi wrócą do normy!
Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo w biurze w czasie pandemii
/
Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo w biurze w czasie pandemii
Szukasz sposobów, by chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z pandemią? Zastanawiasz się, co możesz zrobić? Sprawdź!