Jak szybko i tanio przygotować mieszkanie do sprzedaży?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby sprzedać mieszkanie w jak najlepszej dla nas cenie, musimy zaprezentować potencjalnym kupcom cały potencjał wnętrza i podkreślić jego atuty. Nie zawsze musi to oznaczać generalny remont. Zobacz, jak szybko i tanio przygotować mieszkanie na sprzedaż.

Photo by: ErikaWittlieb, from: Pixabay

Czy mieszkanie wymaga odświeżenia?

Przede wszystkim należy ocenić stan mieszkania – brudne ściany, pęknięcia, czy zepsute instalacje będą wymagały poprawy. Jeżeli malujemy ściany, przy okazji możemy nadać mieszkaniu bardziej atrakcyjny dla potencjalnego kupca wygląd. Neutralne, jasne kolory sprawiają, że wnętrza mają uniwersalny charakter i mogą przypaść do gustu większej ilości osób niż intensywne barwy.

Generalne porządki

Mieszkanie prezentowane potencjalnym kupcom musi być przede wszystkim czyste i uporządkowane. Wszystkie rzeczy, które sprawiają, że mieszkanie wydaje się zagracone, lepiej wyeliminować. Nie szczędźmy sił na dokładnie wysprzątanie mieszkania – już na wejściu zainteresowanych powinien witać świeży, przyjemny zapach czystego mieszkania.

Photo by: Sidekix Media, from: Unsplash

Stwórz neutralną przestrzeń

Mieszkania urządzamy zgodnie z własnym gustem, nadając mu przy okazji cechy nawiązujące do naszej osobowości. Osoba z zewnątrz niekoniecznie musi odnaleźć się w naszej aranżacji, dlatego lepiej, aby podczas prezentacji mieszkania, nie było w nim osobistych elementów, takich jak zdjęcia, pamiątki rodzinne, czy przedmioty prezentujące nasze poglądy religijne, bądź polityczne. Chodzi o to, aby wnętrze było neutralne i mile witało przybywającą z zewnątrz osobę. 

Ozdobne dodatki

Jeżeli po spakowaniu naszych rzeczy, mieszkanie wydaje się nudne i ponure, dobrze będzie wyposażyć je w ożywiające elementy. Nowe zasłony, poduszki, czy kwiaty mogą skutecznie odświeżyć wygląd wnętrza i dodać mu wdzięku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kupować akcje bez wychodzenia z domu? Wyjaśniamy!
/
Jak kupować akcje bez wychodzenia z domu? Wyjaśniamy!
W poniższym artykule omawiamy wszystko, co należy wiedzieć na temat kupowania akcji online.
Jak wybrać idealną odśnieżarkę akumulatorową dla twojego domu?
/
Jak wybrać idealną odśnieżarkę akumulatorową dla twojego domu?
Odkryj, jak wybrać najlepszą odśnieżarkę na baterie dla twojego domu, biorąc pod uwagę czynniki, takie jak wielkość posiadłości, typ śniegu i wydajność baterii.
Projekt „II Linia metra w Warszawie” na jakim jest etapie?
/
Projekt „II Linia metra w Warszawie” na jakim jest etapie?
Zakończenie całej drugiej linii metra planowane jest na 2023 rok. Na jakim etapie są prace obecnie?