Varso Tower – najwyższy budynek w Polsce i w UE

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niedługo przy ulicy Chmielnej w Warszawie powstanie najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej! Varso Tower przewyższy nawet londyński wieżowiec The Shard.

Jak dotąd najwyższym budynkiem w Polsce pozostaje Pałac Kultury i Nauki. Jednak już niebawem ukończona ma zostać budowa 310-metrowego wieżowca Varso Tower, który posiadać będzie 53 piętra i wyprzedzi tym samym Pałac Kultury i Nauki. Co więcej, stanie się też najwyższym budynkiem w całej Unii Europejskiej.

Kompleks Varso

Varso Tower będzie częścią kompleksu biurowców Varso położonego przy ulicy Chmielnej 69. Oprócz najwyższego powstającego wieżowca, w kompleksie znajdują się już dwa inne budynki – Varso 1 oraz Varso 2, liczące odpowiednio 80 i 90 m wysokości. 

Dwa istniejące budynki Varso zaprojektowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Zaś nowo powstający Varso Tower jest projektem firmy Foster and Partners, którą kieruje Norman Foster – jeden z najsłynniejszych światowych architektów.

Źródło: Bryla.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ocieplenia ścian od wewnątrz
/
Ocieplenia ścian od wewnątrz
Jeśli chcesz ocieplić dom, nie zasłaniając jednocześnie efektownej elewacji, pomyśl o dociepleniu go od wewnątrz.
Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym. To musisz wiedzieć!
/
Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym. To musisz wiedzieć!
Czy sprzedaż mieszkania z hipoteką to skomplikowane przedsięwzięcie? Czy opłaca się to zrobić w dowolnym momencie? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Drobne zmiany, które odnowią wnętrze
/
Drobne zmiany, które odnowią wnętrze
Aranżacja wnętrz z dbałością o detale to najlepszy sposób, aby stworzyć mieszkanie skrojone do Twoich potrzeb. Sprawdź, jak dzięki niewielkim zmianom możesz odmienić wystrój pomieszczenia.