Dodatek osłonowy – komu będzie przysługiwał?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dodatek osłonowy został przyjęty na bazie ustawy z 17 grudnia 2021 roku. Rząd określa go jako kluczowy element Tarczy Antyinflacyjnej. Celem jego wprowadzenia jest zniwelowanie rosnących cen energii, gazu i żywności. Na wsparcie może liczyć blisko 7 mln gospodarstw domowych. Budżet został określony na ponad 4 mld zł.

Kto może skorzystać z dodatku osłonowego?

Z funduszy wypłacanych za pośrednictwem dodatku osłonowego będą mogły skorzystać osoby, których przeciętne miesięczne dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Dokumenty niezbędne do skorzystania z finansowania

Żeby móc skorzystać z dodatku osłonowego, trzeba przedstawić w urzędzie gminy dokument stwierdzający tożsamość, a także poprawnie wypełniony wniosek. Konieczne może być też przedstawienie dodatkowych dokumentów, na przykład orzeczenia sądu o alimentach płaconych dla osób spoza gospodarstwa domowego i potwierdzenia ich uiszczenia.

Zdj. główne: Lucas Santos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mniej mieszkań w budowie, czy podaż spadnie?
/
Mniej mieszkań w budowie, czy podaż spadnie?
W Polsce buduje się mniej mieszkań. W minionym roku rozpoczęto znacznie mniej inwestycji niż w poprzednich latach. Jakie będą tego konsekwencje?
Jak wybrać fototapety na ścianę do salonu?
/
Jak wybrać fototapety na ścianę do salonu?
W tym artykule omówimy kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru fototapet na ścianę do salonu
Dach solarny. Przyszłość budownictwa
/
Dach solarny. Przyszłość budownictwa
Coraz częściej na dachach domów spotykane są panele słoneczne. Czym różnią się od nich dachy solarne? Czy warto się na nie zdecydować?