Szczepienia kluczem do powrotu imprez targowych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia wystawiła na ciężką próbę firmy działające w branży targowej i kongresowej. Jak będzie wyglądała kwestia organizacji imprez po wakacjach? Sprawdźmy prognozy ekspertów.

Branża targowa i turystyczna najbardziej poszkodowane przez pandemię

Koronawirus odbił się na wszystkich działach gospodarki, utrudniając funkcjonowanie przedsiębiorców targowych, organizatorów wydarzeń i biznesowych spotkań. Wielu z nich liczy na powrót do normalności zaraz po wakacjach. Jednak przyszłość branży w dobie pandemii wciąż jest niepewna i wymaga spełnienia wielu warunków, aby powrót do normy był możliwy.

O lekceważeniu branży targowej i MICE, które nie zostały uwzględnione w rządowym harmonogramie odmrażania gospodarki, wspomniał ostatnio Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Wystąpił on z prośbą do rządzących, aby zmobilizowali się do szybszego otwierania wszystkich gałęzi gospodarki. Jak pokazują najnowsze raporty, straty branży są naprawdę ogromne, już teraz przekraczają 2 miliardy złotych (po wakacjach będzie jeszcze gorzej).

Promocja szczepień szansą na poprawę sytuacji w branży targowej i MICE

Jak twierdzi profesor Robert Flisiak, przedsiębiorcy targowi i firmy zajmujące się organizacją konferencji powinny zaangażować się w promowanie szczepień, gdyż tylko w ten sposób podmioty te będą mogły jak najszybciej się otworzyć i wrócić do funkcjonowania na pełnych obrotach.

Przeczytaj też: https://propertylook.pl/newsy/w-jakich-miejscach-konieczna-jest-regularna-dezynfekcja/

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fala najemców na biurowce w Krakowie
/
Fala najemców na biurowce w Krakowie
Interesujesz się rynkiem nieruchomości i zastanawiasz, jak wygląda sytuacja wśród najemców powierzchni biurowych w Krakowie? Sprawdź, jak pandemia zmieniła rzeczywistość najmu w stolicy Małopolski!
Organizacja przestrzeni w naszej kuchni – jak wybrać odpowiednie akcesoria, które nam w tym pomogą
/
Organizacja przestrzeni w naszej kuchni – jak wybrać odpowiednie akcesoria, które nam w tym pomogą
Chcesz w pełni wykorzystać przestrzeń w swojej kuchni? Dowiedz się, jak wybrać praktyczne akcesoria organizujące przestrzeń, które sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądać schludnie i funkcjonalnie.
Czym się kierować podczas wyboru kancelarii prawnej?
/
Czym się kierować podczas wyboru kancelarii prawnej?
Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej może być trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. W dzisiejszych czasach, liczba kancelarii prawnych jest bardzo duża, co może wprowadzić zamieszanie i utrudnić podjęcie właściwej decyzji. Warto więc wziąć pod uwagę kilka czynników, które ułatwią wybór odpowiednich specjalistów.